RSS twitter icon gplus icon youtube icon Facebook
Smoking Biały smoking Garnitur dwurzędowy Garnitur jednorzędowy Garnitur jednorzędowy Garnitur jednorzędowy Surdut Frak

Tworzenie kostiumów historycznych to duże wyzwanie. Zajmując się tym, trzeba wykazywać się nie tylko talentem krawieckim, ale też odpowiednią wiedzą, która pozwoli na zgodne z dawnymi realiami odtworzenie ubrań z konkretnych czasów. W Pracowni Krawieckiej we Wrocławiu podchodzimy do tej kwestii bardzo poważnie, aby nasi klienci mogli zachwycić się doskonałym odwzorowaniem dawnej mody i szczegółów.

Zróżnicowane zastosowania

Sytuacji, w których reprodukcje ubrań z przeszłości okazują się niemal niezbędne, jest więcej, niż się wydaje. Współpracujemy między innymi z teatrami i szkołami, szyjemy również stroje dla bractw rycerskich - w tym dla Zakonu Maltańskiego. Ubrania z epoki mogą także być użyte w czasie rekonstrukcji dawnych zdarzeń - dla przykładu bitew lub uczt, jak również na różnego rodzaju przyjęciach, których motywem przewodnim bywa klimat sprzed lat. Szyte przez nas reprodukcje fantastycznie uzupełnią wszystkie takie okazje.

Profesjonalizm wykonania

Chcąc sprawić, by kostium z danego okresu wyglądał właściwie, wiarygodnie i nie sprawiał wrażenia, że jest złej jakości, trzeba poświęcić sporo czasu na zdobycie wymaganych do jego uszycia informacji i kwalifikacji. W Pracowni Krawieckiej Wrocław nie pomijamy tych etapów pracy, w związku z czym tworzone przez nas reprodukcje zachwycają dbałością o szczegóły i dokładnym wykonaniem. Kostiumy, które wykonujemy, takie jak między innymi suknie z epoki, płaszcze rycerzy-zakonników czy szustokory - wytworne siedemnastowieczne stroje męskie, charakteryzują się wiernym odtworzeniem panujących ówcześnie trendów i są doskonałymi kopiami ubrań sprzed lat.

Oferta dostosowana do oczekiwań klientów

Ważnym aspektem funkcjonowania naszej Pracowni Krawieckiej Wrocław jest fakt, że zlecane do wykonania u nas historyczne ubrania szyje się na miarę. W związku z tym nasi klienci otrzymują kostiumy nie tylko dokładnie odwzorowujące trendy z sprzed wieków, ale też idealnie dopasowane do swoich potrzeb. Dzięki temu mamy możliwość zagwarantowania zadowolenia z nabytego ubrania z epoki - osoba, dla której będzie ono przeznaczone, olśni swoim inspirowanym przeszłością strojem. Po więcej informacji zapraszamy do kontaktu.