RSS twitter icon gplus icon youtube icon Facebook
Smoking Biały smoking Garnitur dwurzędowy Garnitur jednorzędowy Garnitur jednorzędowy Garnitur jednorzędowy Surdut Frak

Wykonywanie kostiumów historycznych to duże wyzwanie. Przy takim zajęciu trzeba wykazywać się nie tylko talentem krawieckim, ale też sporym oczytaniem. Pozwoli to na poprawne odtworzenie ubrań z konkretnych lat. Nasza Pracownia Krawiecka w Tarnowie podchodzi do tej kwestii bardzo poważnie, aby nasi klienci mieli możliwość cieszenia się doskonałym odwzorowaniem stylu i szczegółów.

Zróżnicowane zastosowania

Sytuacji, w których reprodukcje kostiumów historycznych okazują się potrzebne, jest więcej, niż może się wydawać. Współpracujemy na przykład z teatrami i szkołami, wykonujemy również stroje dla bractw rycerskich - w tym dla Zakonu Maltańskiego. Ubrania z epoki mogą także być użyte podczas rekonstrukcji przeszłych wydarzeń - dla przykładu uczt albo bitew, jak również na różnorodnych balach, których motywem przewodnim bywa klimat sprzed lat. Szyte przez nas repliki świetnie dopełnią wszystkie takie okazje.

Profesjonalne wykonanie

Chcąc sprawić, by kostium z epoki wyglądał właściwie, zgodnie z realiami i nie sprawiał wrażenia, że jest złej jakości, należy przeznaczyć trochę czasu na uzyskanie niezbędnych do jego uszycia informacji i kwalifikacji. W naszej Pracowni Krawieckiej Tarnów nie pomijamy tych etapów pracy, dzięki czemu tworzone u nas historyczne ubrania zachwycają dbałością o detale i profesjonalnym wykonaniem. Kostiumy, które szyjemy, takie jak między innymi suknie z przeszłości, płaszcze rycerzy-zakonników czy szustokory - szykowne stroje męskie z XVIII wieku, charakteryzują się wiernym odwzorowaniem panujących ówcześnie trendów i są doskonałymi kopiami ubrań noszonych przed laty.

Oferta odpowiadająca na potrzeby klientów

Istotnym aspektem funkcjonowania naszej Pracowni Krawieckiej Tarnów jest fakt, że zlecane do wykonania u nas historyczne repliki strojów są szyte na miarę. Dlatego też
nasi klienci otrzymują kostiumy nie tylko dokładnie odtwarzające modę z sprzed lat, ale też doskonale dostosowane do swoich oczekiwań. Dzięki temu mamy możliwość zagwarantowania zadowolenia z zakupionego ubrania z epoki - osoba, która je założy, zachwyci swoim inspirowanym przeszłością strojem. W sprawie ewentualnych pytań
zapraszamy do kontaktu.