RSS twitter icon gplus icon youtube icon Facebook
Smoking Biały smoking Garnitur dwurzędowy Garnitur jednorzędowy Garnitur jednorzędowy Garnitur jednorzędowy Surdut Frak

Fraki Katowice

Frak jest męskim strojem wieczorowym, onieśmielającym mężczyzn swoją klasą. Każdy powinien mieć w swojej szafie tego rodzaju ubiór szyty na miarę. W dzisiejszym świecie fraki są przeznaczone głównie dla konferansjerów, dyrygentów i muzyków orkiestry, tancerzy tańców klasycznych czy kelnerów najbardziej ekskluzywnych restauracji. Niekiedy zdarza się jednak, że zamawiają go panowie młodzi na szczególnie uroczyste wydarzenie, jakim jest ceremonia ich ślubu. W Katowicach taką usługę zapewnia nasza pracownia krawiecka.

Jak wygląda frak?

Krój fraka jest niebywale skomplikowany. Tradycyjną cechą tego typu stroju są długie tylne poły i satynowe wyłogi. Jego frontowa część jest krótka, natomiast tylna sięga dwoma połami nawet do zgięcia kolan. W modelach w stylu angielskim tył wydłuża się stopniowo i delikatnie, sięgając do lub za kolana, a w stylu francuskim - zdecydowanie wyraziściej wyróżnia się swoją długością i kończy tuż przed kolanami. Charakterystyczną cechą jest również kieszonka z poszetką w kolorze białym, najbardziej polecaną jest jedwabna. 

Jak nosić frak?

Integralną częścią fraka są spodnie z dwoma lampasami (bez mankietów), biała kamizelka zapinana na guziki, biała koszula ze stójką z łamanym kołnierzykiem i biała mucha. Ostatni, ale równie ważny element, to czarne lakierki. Wszystkie te zasady są nam znane i przestrzegamy ich w naszej katowickiej pracowni.

Frak - jaki kolor?

Frak jest koloru czarnego. Jest strojem klasycznym, nie podlega stylizacji. Frak i spodnie frakowe są czarne, koszula i kamizelka są białe. Do tego nosi się białą, wiązaną muchę. Każde inne zestawienia kolorystyczne to najczęściej stroje do zastosowań scenicznych, które nie dają wystarczająco eleganckiego wyglądu. 

Jak zachowywać się nosząc frak?

Mężczyźni noszący frak prezentują się wyjątkowo stylowo, jednakże równie stylowe powinno być ich zachowanie, aby reprezentowali sobą najwyższą klasę. Nosząc tak uroczysty strój, niedozwolone jest trzymanie rąk w kieszeniach spodni lub zapinanie guzików. Właściwą prezencję zagwarantuje również wyłącznie zamówienie fraka szytego na miarę w profesjonalnej pracowni krawieckiej w Katowicach.

 

Frak pozwala podkreślić rangę każdej, nawet najbardziej uroczystej ceremonii, dlatego panowie poszukujący stroju, który jest synonimem najwyższej elegancji, powinni posiadać taki ubiór. Nasza pracownia krawiecka w Katowicach gwarantuje doskonale skrojony frak na miarę.