RSS twitter icon gplus icon youtube icon Facebook
Smoking Biały smoking Garnitur dwurzędowy Garnitur jednorzędowy Garnitur jednorzędowy Garnitur jednorzędowy Surdut Frak

Mundur wojskowy na miarę - Rzeszów

Mundur wojskowy jest strojem o specjalnym przeznaczeniu. Użytkowany przez wojskowych na co dzień oraz przy specjalnych okazjach jest okryciem niezwykle funkcjonalnym, skrojonym według przyjętych zasad estetyki i klasy. Mundur wojskowy galowy, a także mundur wojskowy, który służy żołnierzom podczas wykonywania codziennych obowiązków, powinny być skrojone i uszyte na miarę, aby stanowić komfortowe w użytkowaniu odzienie, prezentujące się nienagannie. Mundur wojskowy galowy, uszyty na miarę w pracowni krawieckiej w Rzeszowie, jest wyjątkowo gustownym, najwyższej jakości ubraniem, zapewniającym idealną prezencję oraz swobodę ruchu w eleganckim wydaniu. Doświadczenie, jakie posiadamy w realizacji mundurów wojskowych, pozwala nam z pełną odpowiedzialnością tworzyć idealnie pasujące do sylwetki, dwuczęściowe mundury, sprawdzające się w każdej sytuacji.

Mundury wojskowe - oferta pracowni

Nasza pracownia krawiecka specjalizuje się w szyciu na miarę. Przywiązując szczególną wagę do precyzji, doboru najwyższej jakości materiałów oraz komfortu użytkowania, tworzymy mundury wojskowe z uwzględnieniem indywidualnych wymagań. Dopasowując mundur wojskowy do sylwetki, realizujemy zlecenia dla wielu służb i oddziałów wojskowych, dokładając starań, aby nasze produkty wykazywały się trwałością, odpornością na wnikanie substancji płynnych, a także mocnym szwem, zapewniającym niezawodność w każdej sytuacji. Zarówno podczas parady, oficjalnej uroczystości, jak i codziennych czynności mundur wojskowy wykonany w naszej pracowni zachwyci funkcjonalnością. Posiadamy niezliczoną ilość realizacji mundurów na miarę i z dumą prezentujemy referencje. Nie osiadamy jednak na laurach, aby móc nieustannie rozwijać się i udoskonalać w realizacji Państwa wymagań.

Mundur wojskowy kiedyś

Armia stanowiła podstawę bezpieczeństwa państwowego już w Starożytności, gdy wielkie potęgi mocarstwowe szczyciły się liczną, potężną załogą, gotową w każdej chwili stanąć do walki w obronie swojego kraju lub zdobywać dla niego nowe tereny. Już w czasach starożytnych dbano o walczących, zapewniając im odpowiedni strój, chroniący przed bezpośrednim atakiem, a jednocześnie pozwalający zidentyfikować żołnierzy danej armii (przykładem mogą być greccy hoplici). Średniowiecze, jako czas regresu, nie wniosło nowych rozwiązań, jednak już w XV wieku, gdy pojawiły się mundury Gwardii Królewskich, zapoczątkowano praktykę tworzenia strojów oficjalnych, mających dziś formę mundurów. Pochodzenie słowa "mundur" możemy z kolei przypisać francuskiemu "la monture" i niemieckiemu "die montur".

Mundur dzisiaj

Mundury wojskowe we wszystkich krajach wyglądają inaczej. Różnią się krojem, kolorystyką oraz szczegółami. Polskie mundury wojskowe w obecnej formie szyte są od 1990 roku, kiedy to nastąpiło ujednolicenie stylistyki oficjalnych strojów żołnierzy. Dzielimy je na mundury oficjalne, przeznaczone dla żołnierzy ze stopniem oficerskim, oraz zasadnicze, wśród których wyróżniamy mundury galowe, wyjściowe, wieczorowe, a także polowe. Każdy z rodzajów charakteryzuje się kolorystyką oraz stylem odpowiadającym wymogom i wygodzie użytkowników. Marynarka wojenna posiada mundury w odcieniu granatu i bieli, lotnictwo - stalowo szare, natomiast żołnierze prowadzący działania lądowe w terenie - w kolorze khaki. 

 

Wykonując współczesne oraz historyczne mundury wojskowe, potrafimy sprostać nawet najwyższym wymaganiom, stąd nie wahamy się zaprosić Państwa do współpracy i skorzystania z naszych usług!