RSS twitter icon gplus icon youtube icon Facebook
Smoking Biały smoking Garnitur dwurzędowy Garnitur jednorzędowy Garnitur jednorzędowy Garnitur jednorzędowy Surdut Frak

Fraki Rzeszów

Frak to męski strój wieczorowy, onieśmielający panów swoim wyszukaniem, dlatego każdy z nich powinien posiadać w swojej szafie tego rodzaju ubiór szyty na miarę. Obecnie fraki noszą głównie konferansjerzy, dyrygenci i muzycy orkiestry, tancerze tańców klasycznych i kelnerzy najbardziej prestiżowych lokali gastronomicznych. Bardzo rzadko, jednak zdarza się również, że zamawiają go panowie młodzi na szczególnie podniosłe wydarzenie, którym jest ich ślub. W takiej sytuacji pomoże nasza pracownia krawiecka w Rzeszowie.

Jak wygląda frak?

Krój fraka jest bardzo skomplikowany. Klasyczną cechą tego typu ubioru są wydłużone tylne poły i satynowe wyłogi. Jego przednia część jest krótka, natomiast tylna sięga dwoma połami aż do linii kolan: we frakach o linii angielskiej wydłuża się stopniowo i łagodnie, sięgając do lub za kolana, a w stylu francuskim znacznie mocniej wyróżnia się swoją długością i kończy tuż przed kolanami. Typową cechą jest również kieszonka z białą poszetką, najbardziej polecaną jedwabną.

Jak nosi się frak?

Najważniejszą częścią fraka są spodnie z dwoma lampasami (bez mankietów), biała kamizelka zapinana na guziki, biała koszula ze stójką z łamanym kołnierzykiem i biała mucha. Istotne są też czarne lakierki. W pracowni w Rzeszowie doskonale zdajemy sobie sprawę z tych zasad i zawsze ich przestrzegamy.

Frak - jaki kolor?

Frak jest koloru czarnego. To strój klasyczny, nie podlega stylizacji. Frak i spodnie frakowe są czarne, koszula i kamizelka - białe. Do tego nosi się wiązaną muchę. Wszelkie inne połączenia kolorystyczne są najczęściej związane z zastosowaniem scenicznym i nie dają odpowiednio eleganckiego rezultatu. 

Jak zachowywać się nosząc frak?

Panowie noszący frak wyglądają niezwykle elegancko, jednakże jednakowo stylowe powinno być także ich zachowanie, aby ich postawa reprezentowała najwyższą klasę. Podczas noszenia tak uroczystego stroju, niedopuszczalne jest wkładanie rąk do kieszeni spodni lub zapinanie guzików. Odpowiednią prezencję zagwarantuje również tylko i wyłącznie zamówienie fraka szytego na miarę w profesjonalnej pracowni krawieckiej w Rzeszowie. 

Frak pozwala podkreślić rangę każdej, nawet najbardziej wyjątkowej ceremonii, dlatego panowie poszukujący stroju, który jest synonimem najwyższej elegancji, powinni posiadać taki rodzaj ubioru, skrojony dokładnie na ich miarę.