RSS twitter icon gplus icon youtube icon Facebook
Smoking Biały smoking Garnitur dwurzędowy Garnitur jednorzędowy Garnitur jednorzędowy Garnitur jednorzędowy Surdut Frak

Fraki Wrocław

Frak to męski strój wieczorowy, onieśmielający mężczyzn swoim wyszukaniem, dlatego każdy z nich powinien mieć w swojej szafie tego typu ubiór uszyty na miarę w profesjonalnej pracowni krawieckiej we Wrocławiu. Obecnie fraki są przeznaczone głównie dla konferansjerów, dyrygentów i muzyków orkiestry, tancerzy tańców klasycznych czy kelnerów najbardziej ekskluzywnych restauracji. Czasem zdarza się jednak, że uszycie go zlecają Panowie Młodzi na szczególnie uroczyste wydarzenie, którym jest ich ślub.

Jak wygląda frak?

Krój fraka jest niebywale skomplikowany. Klasyczną cechą tego typu stroju są długie tylne poły i satynowe wyłogi. Jego przednia część cięta jest krótko, z kolei tylna sięga dwoma połami aż do zgięcia kolan: we frakach w stylu angielskim wydłuża się stopniowo i delikatnie, sięgając do lub za kolana, a w stylu francuskim znacznie mocniej wyróżnia się swoją długością i kończy tuż przed kolanami. Charakterystyczną cechą jest także kieszonka z białą poszetką, najbardziej polecaną jest jedwabna. 

Jak nosi się frak?

Podstawową częścią fraka są spodnie z dwoma lampasami (bez mankietów), biała kamizelka zapinana na guziki, biała koszula ze stójką z łamanym kołnierzykiem i biała mucha. Ostatnim, ale równie ważnym elementem, są czarne lakierki. W naszej pracowni krawieckiej we Wrocławiu zawsze zwracamy uwagę na te szczegóły.

Frak - w jakim kolorze?

Frak jest koloru czarnego. Nie podlega stylizacji, bo jest strojem klasycznym. Frak i spodnie frakowe są czarne, koszula i kamizelka - białe. Do tego nosi się białą, wiązaną muchę. Wszelkie inne zestawienia kolorystyczne są to najczęściej stroje do zastosowań scenicznych, które nie dają wystarczająco eleganckiego efektu.

Jak zachowywać się nosząc frak?

Mężczyźni we frakach prezentują się wyjątkowo elegancko, jednak jednakowo eleganckie musi być także ich zachowanie, aby reprezentowali sobą najwyższą klasę. Podczas noszenia tak uroczystego stroju, niedozwolone jest trzymanie rąk w kieszeniach spodni lub zapinanie guzików marynarki. Właściwą prezencję zapewni również tylko i wyłącznie zakup fraka szytego na miarę w profesjonalnej pracowni krawieckiej we Wrocławiu. 

Frak pozwala podkreślić rangę każdej, nawet najbardziej uroczystej ceremonii, dlatego panowie poszukujący stroju, który jest synonimem najwyższej elegancji, powinni posiadać taki rodzaj ubioru, skrojonego dokładnie na ich miarę.