RSS twitter icon gplus icon youtube icon Facebook
Smoking Biały smoking Garnitur dwurzędowy Garnitur jednorzędowy Garnitur jednorzędowy Garnitur jednorzędowy Surdut Frak

smoking ślubny czy warto wybrac i czym sie kierować

Zastanawiasz się nad tym, co ubrać na swój ślub, aby wyglądać elegancko i czuć się komfortowo? Jednym z rozwiązań, które z pewnością sprawdzi się w przypadku panów stawiających na szyk, klasę i nietuzinkowe wybory, jest postawienie na smoking na miarę. To propozycja, która ciągle podbija serca wielu osób i jaka nigdy nie wyjdzie z mody. Podpowiadamy, jak wybrać odpowiedni model i co właściwie sprawia, że warto się na niego zdecydować.

Smoking ślubny - czym tak naprawdę jest?

Nie od dziś wiadomo, że pan młody musi prezentować się podczas zaślubin w jak najbardziej elegancki i reprezentatywny sposób. Smoking ślubny to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich osób, które poszukują czegoś bardziej szykownego niż tradycyjny garnitur, ale nie są przekonane do fraków. Ten strój, jaki bez dwóch zdań prezentuje się efektownie, to nic innego jak marynarka jedno- bądź dwurzędowa, najczęściej w czarnym kolorze. Jej klapy są wykonane z jedwabiu albo atłasu, co czyni smoking niezwykle wyrafinowanym wyborem.

Aby uzupełnić całość, stawia się na czarną muchę, a także na kamizelkę. Tutaj w grę wchodzi zarówno biały, jak i czarny odcień. Jeśli pan młody nie lubi takiego dodatku albo nie czuje się komfortowo z dodatkową warstwą, wtedy może postawić na pas hiszpański, jaki szyje się z atłasu. Niezależnie od tego, na co się postawi - całość będzie zdecydowanie elegancka i efektowna, co jest bardzo ważne w dniu ślubu. Oprócz górnej części stroju, trzeba zadbać także o dół. Smoking na miarę potrzebuje także spodni - te zawsze są uzupełnione atłasowym lampasem. Całość domyka biała koszula, która ma wykładany kołnierzyk. Taki zestaw to ponadczasowa klasyka, jaka nigdy nie wyjdzie z mody.

Dlaczego warto wybrać smoking na miarę?

Smoking na miarę to idealny wybór dla wszystkich panów młodych, którzy w dniu ślubu chcą wyglądać naprawdę elegancko i jednocześnie komfortowo. Korzystając z fachowej pomocy pracowni krawieckiej, można z łatwością uzyskać spektakularny efekt przy niewielkim wysiłku. To koniec długich poszukiwań, jaki model będzie dla nas najlepszy. Profesjonalne oko osoby, która zna się na tym, jak dobrać idealny smoking na ślub, to gwarancja zadowolenia. W smokingu każdy poczuje się jak w drugiej skórze - wygodnie, lekko i pewnie. Jest to niezwykle ważne, aby podczas ślubu nic nie zakłócało nam spokoju i nie powodowało dyskomfortu. Jednocześnie to rozwiązanie idealne dla osób, które chcą czegoś więcej - szukają stroju, jaki będzie nietuzinkowy i naprawdę wyrafinowany.

Czym kierować się przy wyborze smokingu dla pana młodego?

Bardzo ważne jest, aby przy wyborze smokingu na ślub nie kierować się w żaden sposób pośpiechem. Dlatego tak istotna jest fachowa ocena krawcowej, która uszyje taki smoking, jaki będzie na nas leżeć dosłownie idealnie. Szczególnie że smoking musi być dokładnie dopasowany do budowy ciała. Postura powinna warunkować to, jak wygląda uszyty model. Inny smoking będzie dobrze leżeć na osobie wysokiej i szczupłej, a inny na muskularnej. Jeszcze inne propozycje będą pasować panom o nieco niższym wzroście - zarówno tym smukłym, jak i nieco bardziej umięśnionym. Warto mieć to na uwadze - smoking musi podkreślać najlepsze atuty naszej postury i korygować jej mankamenty.