RSS twitter icon gplus icon youtube icon Facebook
Smoking Biały smoking Garnitur dwurzędowy Garnitur jednorzędowy Garnitur jednorzędowy Garnitur jednorzędowy Surdut Frak

garnitur masywny gruby mężczyzna kamizelka

Garnitur stanowi prawdziwe "must have" w garderobie każdego mężczyzny. Dobrze dopasowany krój i odpowiedni kolor sprawią, że w nawet najbardziej wymagających sytuacjach, będziemy wyglądać elegancko oraz z klasą. Z racji tego, że garnitur jest niezbędny w różnych okolicznościach, warto zadbać o dobranie go do naszej postury. Podpowiadamy, czym się kierować i jaki model wybrać dla nieco bardziej masywnego mężczyzny.

Jaki garnitur dla masywnego mężczyzny? 

Panowie o masywnej sylwetce bardzo często mają spory problem ze znalezieniem dla siebie odpowiednich ubrań, w których będą czuć się dobrze, komfortowo i pewnie. Jednak jeśli już pozna się swoje mocne strony i umiejętnie zatuszuje pewne mankamenty budowy, można z łatwością optycznie odjąć sobie kilka kilogramów. Sylwetka typu "jabłko" bądź też "O" dotyczy osób z nieco wystającym brzuszkiem i nadwagą. Najczęściej mężczyźni mają wtedy również masywne nogi oraz ręce. Dlatego głównym celem ubrań dla takiej właśnie sylwetki jest zamaskowanie tych obfitości i jednocześnie optyczne wysmuklenie ciała. Można to zrobić w naprawdę prosty sposób. Jeśli chodzi o garnitur szyty na miarę, w którym tak ważne jest, aby czuć się elegancko i wygodnie, tutaj pod uwagę należy wziąć nie tylko kwestię samego kroju, ale także wykorzystany materiał oraz wybrane kolory czy wzory. 

Przede wszystkim sylwetka typu jabłko uwielbia garnitur, który ma delikatne pionowe linie. To skuteczne rozwiązanie, które pozwala na wizualne wydłużenie sylwetki i nadanie jej lekkości. Przy tym bardzo istotne są dobrane barwy - najlepszym wyborem są ciemne klasyczne kolory jak grafit czy granat. Jeśli lubisz mieszać odcienie ze sobą, możesz śmiało łączyć spodnie i marynarkę w podobnej kolorystyce, jednak pod żadnym pozorem nie stawiaj na kombinacje oparte na kontraście. Jasny dół i ciemna góra nie będą dobrze wyglądać. Zwróć uwagę również na materiał garnituru. Doskonałą opcją są te o niższej czy średniej gramaturze. Niestety te cięższe mogą skutecznie dodać zbędnych kilogramów. 

Odpowiednio dobrana marynarka dla masywnego mężczyzny

Zacznijmy od góry. Przy masywnej sylwetce najlepszym wyborem jest marynarka, która ma klapy w standardowej szerokości w szpic. To sposób na wyrównanie proporcji naszej postury - wystający brzuch nie będzie rzucać się wtedy w oczy. Z kolei lepiej unikać takich modeli, gdzie klapy są wąskie. To fason przeznaczony raczej dla szczuplejszych, wysokich osób. Bardzo ważny jest także dobór krawata. Tutaj odpada wąski śledzik. Także i on jest dedykowany panom bardziej smukłym. W przypadku osób o typie budowy jabłka najlepszym rozwiązaniem w kwestii krawata będzie ten szeroki. Miej na uwadze, żeby marynarka nie była długa. Powinna zakrywać pośladki, a zarazem kończyć, gdzie zaczynają się uda. Wyłącznie w ten sposób unikniemy dodania sobie kilogramów i optycznego skrócenia nóg.

Spodnie skrojone dla sylwetki typu "jabłko"

Nie zapominajmy o dobrze dopasowanych spodniach. W tym przypadku idealne będą te lekko zwężanie do dołu na wysokości poniżej kolana. Sposobem na wyszczuplenie sylwetki będzie taki model, których kant jest dodatkową linią pionową, jaka skuteczne odejmie kilogramów, a doda lekkości. Ważna jest również kwestia długości nogawki. Przede wszystkim unikaj sytuacji, że opada ona nadmiernie na buty, tworząc składającą się harmonijkę Niestety w takim przypadku masywna sylwetka będzie jeszcze bardziej przysadzista. Unikaj też obcisłych spodni, które eksponują masywną budowę ciała.