RSS twitter icon gplus icon youtube icon Facebook
Smoking Biały smoking Garnitur dwurzędowy Garnitur jednorzędowy Garnitur jednorzędowy Garnitur jednorzędowy Surdut Frak

Jak wybrać garnitur ślubnyPrzygotowania do ślubu wiążą się z wieloma emocjami wśród Pary Młodej. Bardzo często w grę wchodzi stres, aby wszystko było dopięte na ostatni guzik i prezentowało się idealnie. Mowa m.in. o kreacjach ślubnych. Choć najczęściej uwaga skupia się na paniach, propozycjach sukni ślubnych, ciekawych dodatkach, to nie można zapominać o Panach Młodych. Szczególnie, że wybór odpowiedniego garnituru wcale nie jest tak prosty i oczywisty. 

Klasyczny wybór - czarny garnitur ślubny

Zacznijmy od tego, że w tym sezonie ślubnym prawdziwym hitem są właśnie ponadczasowe garnitury. Jeśli zastanawiasz się, czy nie pójść w stronę fraka, czy smokingu, ale nie jesteś przekonany, możesz śmiało wybrać garnitur. Z pewnością nie będziesz tego żałować, a mnóstwo atrakcyjnych modeli pozwoli Ci wybrać taki, który wpadnie Ci w oko, podkreśli sylwetkę i styl. Oczywiście zawsze możesz postawić na klasykę, czyli czarny garnitur. Tego typu tradycyjny zestaw w połączeniu z białą koszulą i elegancką czarną kamizelką z pewnością będzie wyglądać dobrze. Szczególnie, gdy zdecydujesz się na skorzystanie z usług pracowni krawieckiej, a Twój garnitur będzie szyty na miarę. Zapewnisz sobie nie tylko nienaganny wygląd, ale także swobodę ruchów.

Jeśli pragniesz nieco ożywić ten wybór, możesz uzupełnić kompozycję o mniej oczywiste - bo kolorowe czy wzorzyste - dodatki. Mucha, krawat czy dla odmiany barwna kamizelka z pewnością podkreślą Twój indywidualizm i dodadzą swobody. Pamiętaj, że jest to Twój dzień i musisz czuć się jak najbardziej komfortowo i pewnie. Dlatego jeśli masz ochotę, puść wodze wyobraźni i podkręć stylizację o coś niebanalnego.

Kolorowe i oryginalne garnitury ślubne

Jeśli nie przemawia do Ciebie klasyka i chcesz ożywić swój strój, wybierając inny niż czarny garnitur ślubny, masz przed sobą całkiem spore pole do manewru.

  • Bezpieczne granaty i szarości

To bez dwóch zdań najpopularniejsza alternatywa dla tradycyjnych rozwiązań. Granatowy garnitur ślubny świetnie łączy się z bielą sukni Pani Młodej. Bez problemu można dopasować odpowiedni dla siebie odcień, ponieważ granaty występują w naprawdę szerokiej palecie - od tych wyrazistych niebieskości po głębokie i bardziej stonowane ciemne barwy. Także i szarości są zróżnicowane. Możesz postawić akcent na ciemny, przygaszony kolor szary, ale także na jasny i lekki odcień. Szczególnie ta ostatnia propozycja jest warta uwagi, jeśli planujemy ślub latem i za dnia.

  • Unikalne burgundy i zielenie

Co powiesz na to, aby postawić akcent na odcienie zieleni czy efektowny burgund? To kolory, które królowały jesienią oraz zimą i nadal nie wychodzą z mody. Jeśli Panna Młoda decyduje się na dodatki w podobnej tonacji, dekoracje weselne bądź bukiet także będą w tych barwach, zastanów się, czy właśnie burgundowy bądź zielony garnitur nie byłby dobrym pomysłem dla Ciebie. Takie rozwiązania nie tylko podkreślają niezależność i świetny gust, ale także elegancję.

Garnitur ślubny w efektowny print

Warto wspomnieć także o innym trendzie, który zdobywa uznanie coraz większego grona panów. Mowa o wykorzystaniu ciekawych wzorów do uszycia garnituru. Tutaj sprawdzą się zarówno bardziej klasyczne i znane wszystkim paski czy kraty, jak i oryginalne motywy kwiatowe. Tego typu propozycja jest idealna dla osób stawiających na indywidualizm i niemyślących szablonowo. Dlatego jeśli lubisz podkreślać swoją niezależność i chcesz się dobrze czuć podczas wesela, możesz zdecydować się na garnitur ślubny inny, niż spodziewaliby się tego goście.