RSS twitter icon gplus icon youtube icon Facebook
Smoking Biały smoking Garnitur dwurzędowy Garnitur jednorzędowy Garnitur jednorzędowy Garnitur jednorzędowy Surdut Frak

Garnitur szyty na miaręSzukanie dopasowanego ubrania w sklepach sieciowych jest,  jak szukanie igły w stogu siana. W wielu przypadkach sprzedawana tam odzież, szyta jest według uniwersalnych rozmiarów oraz w wielu takich samych fasonach.

Nie chcąc dać wcisnąć się w szablonowy krój, a także nie chcąc ubrań zwężać, poszerzać, skracać, czy wydłużać, można sprawić sobie strój – sukienkę, płaszcz, czy też garnitur uszyty na miarę u krawca. W profesjonalnej pracowni krawieckiej szycie ubrania, czy też pasowanie już posiadanego to ogromna przyjemność. Warto jednak wiedzieć, jak przebiega cały proces krawiecki i jak przygotować się do pierwszej wizyty u krawcowej.

Czego oczekiwać podczas pierwszej wizyty u krawca?

Pierwsza wizyta w pracowni krawieckiej może onieśmielić, gdyż nie bardzo wiemy, jak przebiegnie i czego krawiec będzie od nas oczekiwał. Tu warto poddać się opiece zawodowca i po prostu przedstawić swoje oczekiwania. Nie trzeba się martwić, profesjonalny krawiec, nie tylko dobrze zrozumie naszą wizję, ale również dopełni ją szczegółami, o których zazwyczaj nie mamy pojęcia, a które nadają kreacji wyjątkowości.

Już podczas pierwszej wizyty zostaną zdjęte nasze wymiary, więc bez obaw, nie musimy ich znać dokładnie. Warto sobie wyobrazić, jak elegancko i pedantycznie będziemy wyglądać w dopasowanym stroju i dać się zaopiekować profesjonaliście.

Wybieramy materiał, krój i kolor stroju, czyli, jak przebiega współpraca z zawodowcem?

Kupując ubranie w sklepie odzieżowym ogranicza nas ilość fasonów, kolorów i materiałów. Szyjąc  w zakładzie krawieckim sukienkę lub ślubny garnitur ogranicza nas tylko wyobraźnia. Tutaj mamy do wyboru wiele wzorów, kolorów i rodzajów materiałów, katalogi z poglądowymi propozycjami, a także profesjonalistę, który pomoże nam naszą wizję uporządkować i stworzyć prawdziwą, elegancką kreację

Czy warto wybrać się do krawca i jak długi jest czas szycia ubrania?

Wybierając się na pierwszą wizytę najlepiej jest zaopatrzyć się w dobry i kreatywny nastrój, co pomoże w lepszym sprecyzowaniu potrzeb. Nastawić się również trzeba na dłuższy czas spędzony w pracowni, jak również przygotować czasowo do późniejszych przymiarek i ewentualnych poprawek.

Sam proces uszycia garnituru na miarę lub sukienki ślubnej trwa dość długo, więc warto uzbroić się w cierpliwość. Jednakże wspaniały efekt końcowy i niezwykle dopasowany oraz wygodny strój z całą pewnością zrekompensują wszelkie niedogodności. Cena i czas, jakie poświęcimy na uszycie sobie kreacji zwrócą się, gdyż ubranie od krawca - to wygląd oraz wysoka jakość gwarantująca użytkowanie na długi czas.