RSS twitter icon gplus icon youtube icon Facebook
Smoking Biały smoking Garnitur dwurzędowy Garnitur jednorzędowy Garnitur jednorzędowy Garnitur jednorzędowy Surdut Frak

Marynarka męska na co dzieńMarynarka to najlepszy przyjaciel mężczyzny, ponieważ odpowiednio dobrana podkreśla mocne strony sylwetki i maskuje skutecznie słabsze punkty. Można z łatwością w ten sposób zakryć dodatkowe kilogramy na brzuchu, wyszczuplić talię czy poszerzyć ramiona. Marynarka to także wiele możliwości, zarówno na elegancki look wizytowy, jak i codzienną stylizację.

Sportowa marynarka

Marynarka na co dzień powinna być inna niż ta do klasycznego garnituru. Pierwsza zasada brzmi: "nigdy nie zakładaj marynarki od garnituru do jeansów". Będzie to niezła wtopa, poza tym będzie to wyglądało co najmniej dziwnie i nie na miejscu.

Wybierając marynarki do casualowych stylizacji, powinniśmy postawić na modele bardziej sportowe. Najczęściej są one wykonane z cieńszego, bardziej elastycznego materiału i cechują się mniej formalnym krojem.

To właśnie materiał robi dużą różnicę, ponieważ można postawić na coś zupełnie innego niż klasyczna bawełna, z której w większości są wykonywane marynarki do garnituru. Można wybrać syntetyczne materiały lub mieszanki.

Krój w przypadku marynarek casualowych może być także zróżnicowany. Warto dopasowywać marynarki do jeansów, jako że są to najczęściej noszone spodnie na co dzień. Warto wybierać przedłużone kroje oraz jednorzędowo zapinane, ponieważ wyglądają bardziej swobodnie.

Wzorzysty krój

Nie tylko rodzaj materiału oraz krój ma znaczenie przy wyborze marynarki do casualowej stylizacji, ale także kolory i wzory. Najczęściej przy wyborze garnituru stawiamy na prostotę i stonowane kolory, co możemy sobie odpuścić przy wyborze marynarek na co dzień.

W przypadku marynarek na co dzień możemy stawiać na żywsze kolory lub opierać wybór na zasadzie kontrastu kolorów z jeansami. Jeżeli chodzi o desenie to warto wybierać modne wzory, np. kratę lub pepitkę.

Casualowe marynarki dają pole do popisu, ponieważ można połączyć unikalne materiały z ciekawymi wzorami. Swobodnego charakteru dodadzą także dodatki, takie jak kolorowe guziki, łaty, czy doczepiane i naszywane ozdoby.

Rozmiary i zasady

Marynarka na co dzień, jak i ta do eleganckiego garnituru, muszą spełniać tę samą podstawową zasadę - być dobrze dobrane do figury. W innym przypadku nawet najładniejsza i wyjątkowa marynarka nie będzie wyglądała dobrze.

Rozmiar nie może być zbyt luźny, ani zbyt obcisły. Musi idealnie pasować do rodzaju sylwetki pod względem jej wzrostu i szerokości, by maskować ułomności i podkreślać atuty. Z tego powodu panowie wysocy i chudzi mogą stawiać na kroje slim fit, a panowi lepiej zbudowani - raczej na classic.