RSS twitter icon gplus icon youtube icon Facebook
Smoking Biały smoking Garnitur dwurzędowy Garnitur jednorzędowy Garnitur jednorzędowy Garnitur jednorzędowy Surdut Frak

Oficjalny strój biznesowyDobrze skrojony garnitur to oznaka sznytu, klasy i dobrego smaku. Bez względu na wysokość, posturę czy urodę - dodaje on uroku i elegancji. Najbardziej popularne i zawsze modne są garnitury w kolorze ciemnego granatu. Jednak sam garnitur to tylko namiastka aparycyjnego sukcesu. Kluczowe są odpowiednio dobrane dodatki. Aby wszystko ze sobą współgrało, należy zwrócić uwagę na kilka istotnych niuansów.

Granatowy garnitur - podpowiadamy, jaką koszulę dobrać

Wybierając taki kolor, z całą stanowczością należy unikać barw takich jak: pomarańcz, zieleń, róż czy czerwień. Tak naprawdę, aby wyglądać elegancko, należy ogólnie unikać takich koszul. To relikt lat 90-tych i cieszymy się, że ten czas jest już za nami. Jeżeli chodzi o kolor koszul to najlepiej sprawdzi się biel i błękit. To dwie uniwersalne i klasyczne pozycje, które pasują do wszystkiego. Biała koszula świetnie współgra z granatową marynarką - bez względu na to, czy ma się krawat, czy nie. Radzimy, aby dobierać propozycje z długim rękawem, ponieważ krótkie to również przeszłość. Poza tym biały mankiet delikatnie wystający spod marynarki nadaje polotu i w pewien sposób spaja całą górę.

Krawat - mnogość wyboru

Jeżeli chodzi o jego dobór to nie ma tu sztywnych reguł. W przypadku błękitnej koszuli bardzo dobrze będzie wyglądała propozycja w kolorze bordowym. Białe koszule z racji swojej uniwersalności dają większe pole do wyboru. Można wybierać dowolne barwy, jednak żółć, pomarańcz czy seledyn nie będzie wyglądać dobrze. Owszem, takie stylizacje sprawdzą się na sylwestrze. Jednak aby dodać sobie klasy należy wybierać rzeczy bardziej stonowane, bez względu na to, czy krawat jest gładki, czy we wzory. A co z nimi? Modne są kraty - do białej gładkiej koszuli będą jak znalazł. Nie łączymy koszuli w kratę z krawatem w kratę! To samo dotyczy pasów - albo jedno, albo drugie. Pamiętajmy również, aby krawat nie był gruby jak na początku lat dwutysięcznych, ani za cienki - jak w 2010 roku. Obecnie powinien mieć szerokość od 3 do 4 cm. Trzeba również pamiętać, aby był zawiązany tak, by zasłaniać ostatni guzik w koszuli, ale nie wchodzić na pasek.

Buty, pasek i skarpetki

Do granatowego garnituru najbardziej pasować będą brązowe skórkowe buty - gładkie, klasyczne. Pasek powinien być również w kolorze butów - zwykły, z klasyczną klamrą. Unikajmy automatycznych zapinek. Jeżeli chodzi o skarpetki, to jest to dodatek, który może przekwalifikować całą aparycję. Można wybrać klasyczną czerń, granat lub brąz zbliżony do butów - na bardziej oficjalne okazje. Można również pokusić się o kolory i barwne wzory, jeżeli okazja jest mniej oficjalna, a bardziej rozrywkowa. W obu przypadkach skarpetki należy dobrać tak, aby podczas siedzenia nie było widać gołych nóg - czyli możliwie długie. 

Dobrym akcentem będzie też klasyczny analogowy zegarek w kolorze paska oraz srebrne spinki. Odpowiedni dobór dodatków jest kluczowy dla stylizacji - należy zwrócić na to szczególną uwagę, ponieważ jeden mały niuans może popsuć cały efekt.