RSS twitter icon gplus icon youtube icon Facebook
Smoking Biały smoking Garnitur dwurzędowy Garnitur jednorzędowy Garnitur jednorzędowy Garnitur jednorzędowy Surdut Frak

Pan młody na miarę marzeń

Strojenie się w dzień ślubu to przywilej nie tylko Panny Młodej. Pan Młody także musi stanąć na wysokości zadania i zaprezentować się równie doskonale jak jego wybranka. Garnitur ślubny to nie to samo co zwyczajny garnitur do pracy. Powinien to być garnitur wieczorowy bądź klasyczny.

Ślub jest wydarzeniem oficjalnym. Z racji tego faktu wymusza on odpowiednie stroje zarówno Młodej Pary jak i gości zaproszonych na uroczystość. Obok swej oficjalności i ceremoniału jest to także spotkanie rodzinne i przyjacielskie dlatego w garniturze ślubnym można sobie także pozwolić na pewną odrobinę szaleństwa. Nie oznacza to jednak jakiegoś drastycznego łamania rygorów gdyż elegancja zobowiązuje. A chyba każdy Pan Młody chciałby stanąć obok swej narzeczonej wytworny niczym najprawdziwszy książę.

Garnitur ślubny ciemny
Nie powinien to być garnitur czarny. Ta barwa odpowiednia jest na pogrzeby i bardzo oficjalne spotkania wieczorowe, raczej dyplomatyczne. Dobrym wyborem jest kolor szary, grafitowy czy granatowy. Jeśli Panna Młoda odzieje się w suknię barwy écru, Pan Młody może wystąpić w garniturze brązowym. Niezbyt dobrym pomysłem jest garnitur uszyty z tkaniny o wyraźnie zaznaczonej fakturze, lepiej jeśli tkanina jest gładka.

Garnitur ślubny jasny
Tylko latem. Ale nawet letnią porą jasny garnitur ślubny może stroić Pana Młodego jedynie do godzin wieczornych, później powinien on się przebrać w garnitur ciemny. Jeśli ślub odbywa się podczas letnich upałów a nowożeniec obawia się gorączki ślubnej nocy powinien wybrać garnitur co prawda w ciemnym kolorze jednak uszyty z letniej przewiewnej tkaniny.

Smoking
Pan Młody ubrany w smoking z pewnością zachwyci nie tylko swą księżniczkę ale i gości weselnych. Trzeba tylko pamiętać, że smokingu nie nosi się przed godziną 19-tą. Zatem na ceremonię, jeśli odbywa się wcześniej trzeba mieć przygotowany inny strój. Za to na weselu można się już spokojnie pokazać w smokingu. Jedwabne, błyszczące wyłogi i śnieżnobiała koszula dodadzą blasku szczęśliwemu mężczyźnie.

Frak
To strój wyższej klasy. Pan Młody we fraku to delicja dla oczu. Ten niebywale luksusowy a w dzisiejszych czasach także dość rzadko spotykany strój, zapewni Panu Młodemu niezapomniane chwile. Męska sylwetka bardzo korzystnie prezentuje się we fraku. Doskonały strój na wyjątkowo eleganckie wesele, jednak, podobnie jak w przypadku smokingu trzeba się zaopatrzyć w dodatkowy garnitur, w którym Pan Młody będzie czynił honory do godziny 19-tej.

Na miarę czy ze sklepu
Lepiej jeśli garnitur będzie szyty na miarę. Pan Młody w tak ważnym dniu musi czuć się komfortowo. Wygoda to priorytet w obliczu stresu jakiemu będzie musiał stawić czoła. Także podczas późniejszej zabawy weselnej Pan Młody, jako jedna z gwiazd wieczoru musi być swobodny. Garnitur uszyty w pracowni krawieckiej zapewni nowożeńcowi także efektowny wygląd gdyż pozwoli wyeksponować wszystkie atuty jego męskiej sylwetki, ukryje ewentualne braki oraz nadrobi pewne niedociągnięcia natury. Garnitur szyty na miarę może zapewnić szersze ramiona, węższą talię czy ogólnie wysmuklić sylwetkę.

Jak tkanina na ślubny garnitur
Najlepszą tkaniną na ślubny garnitur będzie wełna wysokoskrętna. Jest to tkanina o dużej odporności na zagniecenia. W garniturze z wysokogatunkowej wełny Pan Młody na gwarancję, iż wysiądzie z samochodu w nienaruszonym stanie a pleców nie ozdobią mu wątpliwej urody fałdki i zagniecenia. Dobrą tkaniną na ślubny garnitur jest także lśniący jedwab. Tu znów trzeba pamiętać, iż wszystko co błyszczące, w przypadku mężczyzny dozwolone jest dopiero wieczorem. Ale połyskujący jedwab w połączeniu ze sztucznym światłem zapewni doskonały efekt wizualny a od Pana Młodego trudno będzie oderwać oczy.

Jakie dodatki
Zasady są takie same jak przy doborze dodatków do garniturów na oficjalne okazje. Czyli rękaw marynarki musi sięgać do nadgarstka a mankiet koszuli, zapięty na spinkę a nie na guzik, wystawać ma spod rękawa ok 2 cm. Nawet latem nie zakładamy go garnituru koszuli z krótkim rękawem. Do smokingu zakładamy muchę i śnieżnobiałą koszulę. Spodnie nie powinny mieć zbyt szerokich nogawek i sięgać powinny do połowy obcasa.

Odrobina luzu
Jako, że ślub jest osobistym wydarzeniem a nie oficjalnym rautem w ambasadzie można sobie zadać nieco luzu. Jeśli (już)żona po północy zmienia sukienkę, nowożeniec może zmienić koszulę, której barwa będzie dobrana do koloru sukni partnerki. Można sobie pozwolić sobie na kamizelkę do garnituru uszytą z tkaniny o wyraźnej fakturze, np. z żakardu. Niech jednak wszelkie innowacje zostaną dogłębnie przemyślane gdyż męski garnitur to nie pierwszy lepszy ciuch a strój dla prawdziwego mężczyzny. Takiego o jakim zawsze marzyła żona Pana Młodego.Zapraszamy do naszej pracowni krawieckiej w Krakowie!


Jeśli interesuje Cię przygotowanie garnituru lub smoking szytego na miarę albo krawieckie poprawki lub przeróbki tego, co już masz w szafie lub po prostu chcesz się dowiedzieć więcej - napisz do nas lub zadzwoń. Dołącz do nas także na portalu Facebook gdzie publikujemy informacje o świecie mody jak i o nowościach w naszej ofercie.

Zapraszamy także do obejrzenia naszych realizacji