RSS twitter icon gplus icon youtube icon Facebook
Smoking Biały smoking Garnitur dwurzędowy Garnitur jednorzędowy Garnitur jednorzędowy Garnitur jednorzędowy Surdut Frak

Garnitur - strój szczególnyGarnitur narodził się w Anglii. Włosi podrasowali go odpowiednio i dziś dzięki narodom słynącym z wysokiej kultury osobistej mamy męski strój, który każdego mężczyznę może zmienić mężczyznę nie do poznania. Garnitur musi być kwintesencją dyskretnej elegancji. Krój, tkanina, barwa, wysmakowane dodatki. Wszystko ma świadczyć o jego dobrym guście. Klasyka zamknięta w garniturze sprawia, iż jest on strojem wyjątkowym. Nie każdy ubiór otoczony został takim kordonem wymogów i szczególnym kodeksem noszenia jak męski garnitur. Już samo to stanowi o jego wartości.

Aby zadziała ta szczególna magia garnituru musi on spełniać kilka wymogów.

Pierwszy, główny i najważniejszy to mistrzostwo kroju. Dobry garnitur to doskonale skrojony garnitur. Krój stanowi fundament stroju dla eleganckiego mężczyzny. Już podczas krojenia marynarki kształtuje się nowa sylwetka jej właściciela.

U każdego mężczyzny punktem „zaczepnym” są ramiona. Tak jak mężczyźni zwracają uwagę na kobiecy biust tak one zerkają na szerokie, męskie ramiona. Dlatego w marynarce są one podstawą. Każdy szczegół, klapy, taliowanie czy nawet guziki mogą polepszyć lub zepsuć linię ramion. W garniturze każdy, nawet wydawałoby się drobny szczegół musi być idealnie wyważony. Dlatego powinno się je szyć na miarę. Indywidualnie dopasowany do figury sprawi, że sylwetka mężczyzny stanie się doskonała. Taka jaka być powinna.

Doświadczony krawiec wie, że szczupły pan w swoim garniturze nie powinien mieć wszytych ogromnych poduszek. A zbyt szerokie klapy mogą go dodatkowo wyszczuplić. Marynarka może być jednak ładnie wytaliowana co podkreśli szerokość ramion. Krawiec, który ma opanowaną do perfekcji sztukę kroju będzie wiedział jak się zabrać za formowanie męskiej sylwetki.

Niebagatelną rzeczą i bardzo istotną w garniturze jest barwa. Klasycznie, przodują garnitury granatowe, stalowe, grafitowe i czarne. Kolor męskiego stroju jest o wiele bardziej uzależniony niż garderoba kobiet. O ile suknia wieczorowa może być w jakimkolwiek kolorze o tyle wieczorowy garnitur musi być ciemny. Garnitur codzienny latem może być jasny. Beżowy, pistacjowy, biały czy écru. Ale tylko latem. O innej porze roku jest on ciemniejszy a jego barwy bardziej zgaszone.

Obok kroju niezwykle ważną sprawą jest tkanina z jakiej szyjemy garnitur. Tkanina mówi o mężczyźnie równie dużo jak sam garnitur. Garnitury wysokiej klasy szyje się z najlepszej jakościowo tkaniny. Głównie jest to wełna, choć panowie lubią także garnitury jedwabne czy bawełniane. Ale z reguły stosuje się grubszą wełnę na garnitury zimowe i cieńszą, z domieszką włókna sztucznego na letnie. Doskonały garnitur musi być estetyczny, zatem nie ma prawa się pognieść. Wełna jest odporna na zagniecenia więc strój wełniany dobrze się sprawdza. Garnitur szykownego mężczyzny zawsze wygląda tak jakby przed chwilą opuścił pracownię mistrza krawieckiego.

Mężczyźnie z klasą z pewnością nie wystarczy jeden garnitur. Musi mieć on kilka do pracy, przynajmniej jeden wizytowy oraz parę codziennych. Nie każdy musi być szyty na miarę jeśli pan ma proporcjonalną sylwetkę. Ale te najbardziej wizytowe garnitury powinny być jednak szyte u krawca.

Panowie noszący garnitury okazjonalnie winni mieć w szafie przynajmniej trzy. Dwa ciemne i jeden jasny. Ci, którzy na co dzień nie noszą garniturów niech pamiętają, że nawet latem, na wieczorne przyjęcie zakłada się garnitur ciemny.

Garnitury szyte na miarę w Pracowni Joli Przebindy zapewnią każdemu mężczyźnie idealny wygląd o każdej porze roku i na każdą okazję.

Zapraszamy do naszej pracowni skąd wyjdziecie w garniturze swoich marzeń!

Dowiedz się więcej: garnitury męskie, garnitury ślubne, oraz garnitury dla chłopców a także dlaczego warto szyć na miarę właśnie u nas. Zapraszamy także do zapoznania się z innymi naszymi wpisami dotyczącymi męskiej mody. Dołącz do nas także na portalu Facebook gdzie publikujemy informacje o świecie mody jak i o nowościach w naszej ofercie.

Jeśli interesuje Cię przygotowanie garnituru szytego na miarę albo krawieckie poprawki lub przeróbki tego, co już masz w szafie lub po prostu chcesz się dowiedzieć więcej - napisz do nas lub zadzwoń.