RSS twitter icon gplus icon youtube icon Facebook
Smoking Biały smoking Garnitur dwurzędowy Garnitur jednorzędowy Garnitur jednorzędowy Garnitur jednorzędowy Surdut Frak

Ponieważ nasza Pracownia Krawiecka Wrocław jest umiejscowiona w bezpośrednim sąsiedztwie Śląska, zajmujemy się też szyciem na miarę galowych mundurów górniczych. Etos tego zawodu jest w regionie wciąż żywy, a mundury dumnie zakładane podczas świąt oraz licznych uroczystości, jak chociażby podczas górniczego święta, jakim jest Barbórka. Zdarza się, że niektórzy decydują się na ubranie stroju galowego z okazji uroczystości weselnych, aby zaznaczyć swoje przywiązanie do lokalnej tradycji.

Śląska tradycja

Galowy mundur górniczy jest związany z historią Śląska już od wczesnego okresu XIX wieku. Początkowo miał być strojem roboczym i był wzorowany na uniformach piechoty Królestwa Polskiego. Obecnie pełni funkcje reprezentacyjne i przeszedł modernizację: noszony niegdyś w trakcie uroczystości frak został zastąpiony przez marynarkę, a białe spodnie przez czarne. Także półbuty ustąpiły miejsca butom z cholewami. Ważnym elementem stroju jest czapka z kolorowym pióropuszem, której wykonania również jesteśmy się w stanie podjąć.

Doświadczenie

Od wielu lat współpracujemy z wieloma zakładami pracy oraz zespołami orkiestr górniczych, dla których przygotowujemy tradycyjne stroje. Nasi kontrahenci mogą liczyć na kompleksową obsługę i wykonanie najwyższej jakości mundurów, które będą dumnie noszone. Oprócz górniczych, oferujemy szycie wojskowych oraz replik kostiumów historycznych, z tego powodu jesteśmy otwarci na współpracę z teatrami oraz przemysłem filmowym.

Mundur na miarę

W naszej Pracowni Krawieckiej Wrocław podejmujemy się zarówno szycia strojów galowych dla górników, jak i dla górniczek. Dzięki zdjęciu miary i dostosowaniu kroju do postawy użytkownika, zapewniamy najwyższy komfort użytkowania. Poprawnie uszyty mundur podkreśla atuty sylwetki, sprawiając, że prezentujemy się mężnie i elegancko. Zakładając gotowy model konfekcyjny, nigdy nie osiągniemy tak dokładnego stopnia dopasowania, jak w dzieje się to wypadku indywidualnego projektu. Możemy też zdecydować się na dużo bardziej wytrzymały materiał, który posłuży nam przez wiele lat. Jakby na to nie patrzeć, to nie jest ten rodzaj ubrania, który wymienia się co roku, więc warto zainwestować w coś porządnego, co będziemy ubierać z dumą.

Ze względu na długoletnie doświadczenie, możemy dać gwarancję, że stworzone przez nas galowe mundury górnicze zostaną zrealizowane ze wszystkimi, nawet najdrobniejszymi detalami. Tworzenie zgodnie z tradycją jest niezwykle ważne, ponieważ to ubranie jest elementem dziedzictwa kulturowego Śląska. Zapraszamy do kontaktu w sprawie szczegółowego przedstawienia oferty!