RSS twitter icon gplus icon youtube icon Facebook
Smoking Biały smoking Garnitur dwurzędowy Garnitur jednorzędowy Garnitur jednorzędowy Garnitur jednorzędowy Surdut Frak

W naszej Pracowni Krawieckiej Warszawa zajmujemy się również szyciem na miarę galowych mundurów górniczych. Etos tego zawodu jest wciąż żywy, a mundury dumnie zakładane podczas świąt oraz licznych uroczystości, jak na przykład podczas górniczego święta, jakim jest Barbórka. Niektórzy decydują się nawet na założenie stroju galowego z okazji uroczystości weselnych, aby podkreślić swoje przywiązanie do lokalnej tradycji.

Śląska tradycja

Galowy mundur górniczy jest związany z historią Śląska już od pierwszych lat XIX wieku. Początkowo miał służyć jako strój roboczy i był wzorowany na uniformach piechoty Królestwa Polskiego. Obecnie pełni funkcje galowe i przeszedł modernizację: zakładany niegdyś podczas uroczystości frak został zastąpiony przez marynarkę, a białe spodnie przez czarne. Także półbuty ustąpiły miejsca butom z cholewami. Charakterystycznym elementem stroju jest czapka z kolorowym pióropuszem, której wykonania również się podejmujemy.

Doświadczenie

Od wielu lat podtrzymujemy współpracę z wieloma zakładami pracy oraz zespołami orkiestr górniczych, dla których przygotowujemy tradycyjne stroje. Nasi kontrahenci mogą liczyć na pełnowymiarową obsługę i wykonanie najwyższej jakości mundurów, które będą mogli nosić z dumą. Oprócz tych górniczych, podejmujemy się szycia również wojskowych oraz replik kostiumów historycznych, z tego powodu jesteśmy otwarci na współpracę z instytucjami teatrów oraz branżą filmową.

Mundur na miarę

W naszej Pracowni Krawieckiej Tarnów podejmujemy się zarówno szycia strojów galowych dla górników, jak i dla górniczek. Dzięki zdjęciu miary i dostosowaniu kroju do postawy użytkownika, zapewniamy wysoki komfort użytkowania. Dobrze dopasowany mundur podkreśla walory sylwetki, sprawiając, że prezentujemy się mężnie i elegancko. Kupując ustandaryzowany model konfekcyjny, nigdy nie osiągniemy tak dokładnego stopnia dopasowania, jak w ma to miejsce przypadku indywidualnego projektu. Możemy też wybrać dużo trwalszy materiał, który posłuży nam na dłużej. Ostatecznie, to nie jest ten rodzaj ubrania, który zmienia się co sezon, więc warto zainwestować w coś porządnego, co będziemy ubierać z dumą.

Poprzez wzgląd na wieloletnie doświadczenie, możemy zagwarantować, że stworzone przez nas galowe mundury górnicze, zostaną odtworzone ze wszystkimi, nawet najdrobniejszymi detalami. Uszanowanie tradycji jest dla nas niezwykle ważne, ponieważ to ubranie jest elementem dziedzictwa kulturowego Śląska. Zapraszamy do kontaktu w sprawie dokładnego przedstawienia oferty.