RSS twitter icon gplus icon youtube icon Facebook
Smoking Biały smoking Garnitur dwurzędowy Garnitur jednorzędowy Garnitur jednorzędowy Garnitur jednorzędowy Surdut Frak

W naszej Pracowni Krawieckiej Tarnów zajmujemy się również szyciem na miarę galowych mundurów górniczych. Tradycja jest wciąż żywa, a mundury z dumą noszone podczas świąt oraz licznych uroczystości, jak chociażby w trakcie górniczego święta, jakim jest Barbórka. Zdarza się, że przedstawiciele zawodu decydują się na przywdzianie stroju galowego z okazji uroczystości weselnych, aby dać wyraz swojemu przywiązaniu do lokalnej tradycji.

Śląska tradycja

Galowy mundur górniczy jest powiązany z historią Śląska już od pierwszych lat XIX wieku. Początkowo miał być strojem roboczym i był wzorowany na uniformach piechoty Królestwa Polskiego. Dziś pełni funkcje reprezentacyjne i przeszedł modernizację: zakładany niegdyś w trakcie uroczystości frak został zastąpiony przez marynarkę, a białe spodnie przez czarne. Także półbuty zostały wymienione na buty z cholewami. Charakterystycznym elementem stroju jest też czapka z kolorowym pióropuszem, której wykonania jesteśmy się w stanie podjąć w naszej pracowni w Tarnowie.

Doświadczenie

Od wielu lat współpracujemy z licznymi zakładami pracy oraz zespołami orkiestr górniczych, dla których przygotowujemy tradycyjne stroje. Nasi kontrahenci mogą liczyć na pełnowymiarową obsługę i wykonanie najwyższej jakości mundurów, które będą dumnie noszone. Oprócz uniformów górniczych, podejmujemy się szycia także wojskowych oraz replik kostiumów historycznych, z tego powodu jesteśmy otwarci na współpracę z instytucjami teatrów oraz przemysłem filmowym.

Mundur na miarę

Nasza pracownia krawiecka w Tarnowie podejmuje się zarówno szycia strojów galowych dla górników, jak i dla kobiet. Dzięki zdjęciu miary i dopasowaniu kroju do sylwetki użytkownika, zapewniamy wysoki komfort użytkowania. Poprawnie uszyty mundur podkreśla mocno strony sylwetki, sprawiając, że prezentujemy się mężnie i elegancko. Zakładając gotowy model konfekcyjny, nigdy nie osiągniemy tak dokładnego stopnia dopasowania, jak w dzieje się to wypadku indywidualnego projektu. Możemy też wybrać nieco trwalszy materiał, który posłuży nam na dłużej. Ostatecznie, to nie jest ten rodzaj ubrania, który zmienia się co sezon, więc warto zdecydować się na coś porządnego, co będziemy nosić z dumą.

Poprzez wzgląd na wieloletnie doświadczenie, możemy zagwarantować, że uszyte przez nas galowe mundury górnicze, zostaną odtworzone ze wszystkimi, nawet najmniejszymi detalami. Szycie zgodnie z tradycją jest dla nas bardzo ważne, ponieważ to ubranie jest elementem dziedzictwa kulturowego Śląska. Zapraszamy do kontaktu w sprawie dokładnego zaprezentowania oferty.