RSS twitter icon gplus icon youtube icon Facebook
Smoking Biały smoking Garnitur dwurzędowy Garnitur jednorzędowy Garnitur jednorzędowy Garnitur jednorzędowy Surdut Frak

Ponieważ nasza pracownia jest umiejscowiona w Katowicach, zajmujemy się również szyciem na miarę galowych mundurów górniczych. Tradycja jest w regionie wciąż żywa, a mundury dumnie noszone podczas świąt oraz licznych uroczystości, jak chociażby w trakcie górniczego święta, jakim jest Barbórka. Bywają też sytuacje, że górnicy decydują się na przywdzianie stroju galowego z okazji uroczystości weselnych, aby zaznaczyć swoje przywiązanie do lokalnej tradycji.

Śląski zwyczaj

Galowy mundur górniczy jest związany z historią Śląska już od wczesnego okresu XIX wieku. Początkowo miał być strojem roboczym i był wzorowany na uniformach piechoty Królestwa Polskiego. Dziś pełni funkcje galowe i przeszedł modernizację: zakładany niegdyś w trakcie uroczystości frak został zastąpiony przez marynarkę, a białe spodnie przez czarne. Również półbuty ustąpiły miejsca butom z cholewami. Charakterystycznym elementem stroju jest też czako z kolorowym pióropuszem, którego wykonania się podejmujemy jako pracownia krawiecka w Katowicach.

Doświadczenie

Od wielu lat podtrzymujemy współpracę z zakładami pracy oraz zespołami orkiestr górniczych, dla których szyjemy tradycyjne stroje. Nasi kontrahenci mogą liczyć na pełnowymiarową obsługę i wykonanie najwyższej jakości strojów, które będą mogli nosić z dumą. Oprócz mundurów górniczych, oferujemy szycie także mundurów wojskowych oraz replik kostiumów historycznych, z tego też powodu jesteśmy otwarci na współpracę z instytucjami teatrów oraz przemysłem filmowym.

Mundur na miarę

Nasza Pracownia Krawiecka Katowice podejmuje się zarówno szycia strojów galowych dla mężczyzn, jak i dla kobiet. Dzięki zdjęciu miary i dostosowaniu kroju do sylwetki użytkownika, gwarantujemy wysoki komfort użytkowania. Właściwie uszyty mundur podkreśla atuty sylwetki, sprawiając, że prezentujemy się mężnie i elegancko. Zakładając ustandaryzowany model konfekcyjny, nigdy nie osiągniemy tak dokładnego stopnia dopasowania, jak dzieje się to w wypadku indywidualnego projektu. Możemy też wybrać dużo trwalszy materiał, który posłuży nam na dłużej. W końcu, to nie jest ten rodzaj ubrania, który wymienia się co roku, więc warto zainwestować w coś porządnego, co będziemy ubierać z dumą.

Ze względu na wieloletnie doświadczenie w szyciu na miarę w Katowicach, możemy zapewnić, że stworzone przez nas galowe mundury górnicze zostaną odtworzone ze wszystkimi, nawet najdrobniejszymi detalami. Szycie zgodnie z tradycją jest niezwykle ważne, ponieważ ten strój jest elementem dziedzictwa kulturowego Śląska. Zapraszamy do kontaktu w sprawie szczegółowego przedstawienia oferty.