RSS twitter icon gplus icon youtube icon Facebook
Smoking Biały smoking Garnitur dwurzędowy Garnitur jednorzędowy Garnitur jednorzędowy Garnitur jednorzędowy Surdut Frak

Garnitur, frak, surdut, smoking

GARNITUR, FRAK, SURDUT, SMOKING
- NAJLEPSZY JEST SZYTY NA MIARĘ

Każdy mężczyzna powinien posiadać w szafie prawidłowo dobrany garnitur, o pięknym kroju dobrze dobranym kolorze i tkaninie z jakiej będzie uszyty. Bal, spotkanie biznesowe, ślub studniówka są to okazje w których oczekuje się od mężczyzny nienagannego stroju. Krawat, koszula, buty - są to dodatki które czynią ten strój wyjątkowym i uroczystym. W naszej pracowni znajdziesz fachowych doradców którzy dobiorą dla Ciebie odpowiedni krój, kolor i tkaninę. Naszym priorytetem jest Twoje zadowolenie. Możesz zaufać naszemu ponad 20-letniemu doświadczeniu a na pewno będziesz usatysfakcjonowany. W naszej ofercie znajdziesz:

Wyróżniamy trzy typy garniturów:

  1. Garnitur dwuczęściowy - obecnie najbardziej popularny i pożądany. Występuje w wersji na jeden lub dwa guziki. W modelu na dwa guziki marynarka może posiadać jedno rozcięcie z tyłu na samym środku lub dwa rozcięcia po bokach.
  2. Garnitur dwurzędowy - posiada dwa rozcięcia z boku ale nigdy z tyłu, występuje również w wersji bez rozcięć. Optycznie sprawia że sylwetka staje się większa.
  3. Garnitur trzyczęściowy - najbardziej klasyczny ze wszystkich typów. Marynarka kamizelka i spodnie są wykonane najczęściej z tego samego materiału. Noszony najczęściej na wszelkiego rodzaju uroczystości.

Frak

Frak jest to strój bardzo formalny - najbardziej elegancki męski strój wieczorowy, przeznaczony do noszenia wyłącznie wieczorem po godzinie 18-stej. Jest zakładany na wyjątkowe okazje takie jak ślub lub oficjalna wizyta. Składa się z bardzo charakterystycznej marynarki - co ciekawe nigdy nie zapinanej z przodu. Nosimy do niego spodnie bez mankietów z lampasem. Ważnym elementem fraka jest biała kamizelka, biała usztywniona z przodu koszula, biała muszka oraz biała poszetka. Jeśli chcesz wyglądać niepowtarzalnie i wyjątkowo frak jest właśnie dla Ciebie.

Smoking

Smoking jest to strój pośredni między garniturem a frakiem - bardziej elegancki od garnituru ale mniej oficjalny niż frak. Smokingu nie nosimy również nigdy przed godzina 18-stą. Składa się z czarnej marynarki, jedno lub dwurzędowej z gładkimi klapami, z czarnych spodni z pojedynczym lampasem, atłasowego pasa lub czarnej lub białej kamizelki oraz czarnej muszki i białej poszetki.

Surdut

Surdut składa się z przedłużonej dwurzędowej marynarki jest równie elegancki jak smoking lecz mniej elegancki niż frak. Guziki zawsze są pokryte materiałem. Klasyczny surdut występuje w kolorze marengo.. Nie występują tutaj kieszenie zewnętrzne - jedyna dopuszczalna jest kieszonka na chusteczkę. Nosimy do niego sztuczkowe spodnie, kamizelki z klapami, fular (zamiast krawatu) szelki, cylindry i białe koszule.

Mundur

Możesz nam całkowicie zaufać w kwestii szycia mundurów - mamy w tym spore doświadczenie. Począwszy od mundurów wojskowych poprzez mundury historyczne, dla orkiestr, stylizowane, dla różnego rodzaju instytucji a skończywszy na galowych mundurach górniczych. Zawsze są one uszyte w stu procentach zgodnie z wymogami ustawodawcy.

Garnitur dla chłopców

Wiemy doskonale jak przeistoczyć małego urwisa w uroczego dżentelmena - mamy przecież na to tyle okazji. Dobierzemy idealnie krój i materiał sprawimy że przymiarki okażą się wspaniała zabawą dla Twojego dziecka.

Jola Przebinda zaprasza do Pracowni Krawieckiej w Krakowie!

Zaufaj pracowni krawieckiej z wieloletnią tradycją i doświadczeniem, a gwarantujemy Ci, że będziesz w stu procentach zadowolony i jeszcze nie raz zapragniesz coś u nas uszyć.

Jeśli interesuje Cię przygotowanie ubioru szytego na miarę albo krawieckie poprawki lub przeróbki tego, co już masz w szafie lub po prostu chcesz się dowiedzieć więcej - napisz do nas lub zadzwoń.

Dołącz do nas także na portalu Facebook gdzie publikujemy informacje o świecie mody jak i o nowościach w naszej ofercie.