RSS twitter icon gplus icon youtube icon Facebook
Smoking Biały smoking Garnitur dwurzędowy Garnitur jednorzędowy Garnitur jednorzędowy Garnitur jednorzędowy Surdut Frak

Doskonały garnitur...mężczyzna doskonały

Drodzy Panowie, prawda jest taka, że mężczyzna w garniturze jest dla kobiety tym czym ona dla niego w wysokich szpilkach. Dlatego kobiety uwielbiają mężczyzn w garniturach. Garnitur, podobnie jak mundur wymusza niejako przybranie innej postawy. Wyprostowane plecy, lekko wciągnięty brzuch, jeśli jest taka konieczność, inny krok. Garnitur jak żaden inny strój eksponuje walory męskiej sylwetki i zmienia „faceta” w dżentelmena. A to kobiety lubią najbardziej :-)

Po latach zapomnienia garnitur wraca do łask. I bardzo dobrze. I choć garnitur nie ulega tak szybkim przemianom jak odzież damska w tej dziedzinie również następują różnorakie modyfikacje. Raz modne są szerokie wyłogi innym razem na topie są kołnierze szalowe, garnitury jedno lub dwurzędowe. Ale być może z racji tego, iż mężczyźni raczej rzadko kupują garnitury zmiany trendów są z lekka spowolnione.

Wielu panów twierdzi, nie lubią garniturów gdyż te są niewygodne. Nie jest to prawdą. Dobrze skrojony garnitur nie dość że leży doskonale na figurze to jest również bardzo wygodny. Mężczyźni o ile nie wymaga tego od nich sytuacja zawodowa garnitury przywdziewają tylko na szczególne okazje. A szkoda.

Ale garnitur to nie tylko strój okolicznościowy. Z garniturem rzecz ma się podobnie jak z autem. W pewnych społecznościach, grupach zawodowych czy organizacjach garnitur określa pozycję społeczną mężczyzny.

Klasyczna forma to garnitur trzyczęściowy. Spodnie, marynarka i kamizelka. I tu, czasem wzbudzająca kontrowersje, znana jest teoria, że jest to forma z wyższej półki przeznaczona dla osób o wysokiej pozycji. Ale jako, że wszystko się zmienia dziś garnitur trzyczęściowy może sobie nosić każdy jeśli tylko ma na to ochotę.

Wykwintną formą garnituru jest smoking. Tu obowiązują już dość ostre rygory co do noszenia tegoż stroju. O ile w garniturze można paradować cały dzień o tyle smokingu nie zakłada się przed godziną 19-tą. Jest to męski strój wybitnie wieczorowy. Z racji stosowania w wyłogach tkaniny z połyskiem nadaje się on na wieczorne uroczystości oświetlane sztucznym światłem. Spodnie do kompletu wykonane są z tej samej tkaniny. W szwach bocznych obowiązkowe są wąskie lampasy lub wypustki z tej samej tkaniny z jakiej wykonane są klapy marynarki. Spodnie są zawsze zaprasowane na kant. Z reguły jest czarny lub ciemno granatowy choć można spotkać także białe. I zawsze ale to zawsze towarzyszy mu śnieżnobiała koszula.

Inne garnitury to garnitury jedno lub dwurzędowe. Spodnie węższe lub szersze, w zależności od obecnie panującej mody. Współcześnie na wybiegach mody królują garnitury jednorzędowe o linii slim. Podkreśla ona szerokość męskich ramion i wąskie biodra. Zdecydowanie wyszczuplają i eksponują męską sylwetkę. Bardzo męskie.

Niezależnie jednak od panującej w danym czasie mody, pomijając wewnętrzny dress code to pewne zasady panujące w garniturowym świecie są niezmienne.

Jeśli chcesz być mężczyzną ubranym idealnie musisz pamiętać, że do garnituru zawsze i bezwzględnie zakładamy koszulę z długim rękawem. Rękaw koszuli powinien wystawać ok 1 cm spod garnituru. I oczywiście spięty winien być nie guzikiem a spinką. To także zapomniany ale powracający obecnie trend. Kolorystyka garniturów także jest zmienna ale ponadczasowa czerń czy barwa stalowa są zawsze podstawą. Koszulę i inne dodatki typu krawat, skarpety czy buty dobiera się do garnituru tonowo. Buty i skarpety o ton ciemniejsze, koszula ton jaśniejsza. Koszulę czy krawat można także dobierać dostosowując ich kolor do barwy kreacji w jakiej występuje partnerka.

W naszej pracowni szyjemy wszystkie formy garniturów męskich. Od tych najbardziej klasycznych po sportowe. Każdy z nich wykonamy tak aby stał się Twoim ulubionym strojem. Dopasujemy krój do sylwetki, fason i tkaninę do obecnych trendów. Doradzimy i uszyjemy odpowiednią koszulę. Zapraszamy do Pracowni Joli Przebindy.

Zapraszamy do naszej pracowni skąd wyjdziecie w garniturze swoich marzeń!

Dowiedz się więcej: garnitury męskie, garnitury ślubne, oraz garnitury dla chłopców a także dlaczego warto szyć na miarę właśnie u nas.

Jeśli interesuje Cię przygotowanie garnituru szytego na miarę albo krawieckie poprawki lub przeróbki tego, co już masz w szafie lub po prostu chcesz się dowiedzieć więcej - napisz do nas lub zadzwoń.

Dołącz do nas także na portalu Facebook gdzie publikujemy informacje o świecie mody jak i o nowościach w naszej ofercie.