RSS twitter icon gplus icon youtube icon Facebook
Smoking Biały smoking Garnitur dwurzędowy Garnitur jednorzędowy Garnitur jednorzędowy Garnitur jednorzędowy Surdut Frak

Garnitur, frak, smoking - co ubrać na ślub?Podczas planowania ślubu bardzo dużo uwagi skupia się na Pannie Młodej i jej sukni, często pomijając fakt, że również Pan Młody jest ważną postacią podczas tego dnia. Dlatego też należy dołożyć wszelkich starań, aby i jego strój był odpowiedni - elegancki, doskonale skrojony na miarę. Podpowiadamy, co można wybrać na tę uroczystość.

Uniwersalny garnitur dla Pana Młodego

Planując stylizację ślubną dla mężczyzny, najczęściej do głowy przychodzi pomysł, aby wybrać ponadczasowy i klasyczny garnitur. Niewątpliwie to rozwiązanie skrojone na miarę potrzeb wszystkich panów, którzy nie do końca czują się w wizytowych ubraniach i nie chcą zbyt ekstrawagancko ubierać się na uroczystość ślubu. Garnitur to uniwersalne rozwiązanie - eleganckie, ale także minimalistyczne w porównaniu z pozostałymi możliwościami.

Aby prezentować się jak najbardziej efektownie, Pan Młody powinien postawić na połączenie marynarki, kamizelki oraz spodni. Warto, aby wszystkie trzy elementy były wykonane z tego samego materiału, w tym samym kolorze i z podobnym wykończeniem. Ponadto marynarka wraz z kamizelką powinny mieć podszycie z wiskozy. Ciekawym wyborem dla osób, które nie lubią nadmiernej nudy w stylizacji, jest wybór kamizelki w odcieniu wyraźnie kontrastującym z całą resztą. Uzyskany efekt będzie na pewno elegancki i zrobi wrażenie. Pamiętaj także o tym, aby marynarka miała spiczaste klapy, kieszenie bez patek oraz spodnie bez mankietów. Zaś sama koszula oraz poszetka powinny być białe.

Coraz częstszym wyborem wśród panów jest zakup garnituru w innym kolorze niż czarny. Według niektórych odcień ten powoli przechodzi do lamusa, a zostaje zastąpiony przez granat, marengo czy szarość. Nietuzinkowym pięknem będzie zachwycać także zestaw beżowy, który będzie uzupełniony o kolorowe dodatki - np. niebieski krawat, kamizelkę i poszetkę.

Niezwykle elegancki frak

Szukasz ubioru, który będzie najbardziej elegancką możliwością spośród wszystkich dostępnych? Co powiesz na frak stanowiący niezwykle efektowny męski strój wieczorowy, jaki jest wybierany wyłącznie na szczególne uroczystości? Niewątpliwie ślub jest doskonałą okazją, aby go wybrać. Charakteryzuje się marynarką wyposażoną w równoległe rzędy guzików, a także długie poła. Wyłogi są najczęściej zdobione nieco błyszczącym, ale nie tandetnym materiałem - np. atłasem. Do fraka dobiera się spodnie bez mankietów, ale za to z lampasami.

Do całości dodaje się białą kamizelkę. Z kolei koszula musi być usztywniona z przodu i mieć zagięte różki kołnierzyka - to element dość charakterystyczny. Muszka także powinna być w białym kolorze. Każdy mężczyzna wybierający frak, z pewnością poczuje pewność siebie i zadowolenie. W końcu to nietuzinkowy wybór, który zasługuje na tak szczególną okazję.

Dla niezdecydowanych - smoking na ślub

Nie wiesz, czy frak jest czymś dla Ciebie, a jednocześnie nie chcesz ubierać klasycznego garnituru? Postaw na smoking, który jest męskim strojem wieczorowym, jaki zrobi doskonałe wrażenie i świetnie sprawdzi się podczas uroczystości. Choć nie nosi się go przed wieczorną porą, to wesele stanowi wyjątek. Smoking składa się z czarnej marynarki - może być ona jedno- albo dwurzędowa w zależności od preferencji. Dodatkowo może być wyposażona w klapy atłasowe, jedwabne bądź gładkie, a nawet szalowy kołnierz. Do marynarki nosi się spodnie z jednym atłasowym lampasem i kamizelkę w czarnym kolorze. Niektórzy panowie wybierają zamiast niej atłasowy pas hiszpański. W tym przypadku biała koszula jest uzupełniana o czarną muszkę. Jednak podobnie jak w przypadku garnituru, także i tutaj można pozwolić sobie na małe wariacje kolorystyczne, wybierając strój np. w kolorze granatowym.