RSS twitter icon gplus icon youtube icon Facebook
Smoking Biały smoking Garnitur dwurzędowy Garnitur jednorzędowy Garnitur jednorzędowy Garnitur jednorzędowy Surdut Frak

Jak powinien wyglądać elegancki mężczyznaMówi się, że diabeł tkwi w szczegółach i w tym stwierdzeniu jest wiele prawdy. Tym razem przyjrzymy się męskiej garderobie i spróbujemy odpowiedzieć na pytanie, jakie dodatki, kroje i inne elementy związane ze stylizacją są atrybutami eleganckiego mężczyzny.

Garnitur szyty na miarę

To numer jeden, jeśli chodzi o zawartość szafy eleganckiego mężczyzny. Wspominaliśmy już, że żaden zakupiony w sklepie garnitur nie będzie się prezentował tak nienagannie, jak ten uszyty na miarę przez doświadczoną krawcową. Chodzi tu przede wszystkim o idealne dopasowanie do sylwetki – odpowiednią długość rękawów i nogawek, a także o możliwość wpływania na proces tworzenia i wcielania się w rolę projektanta.

Garnitur szyty na miarę zawsze prezentuje się wytwornie i elegancko, podkreśla styl oraz osobowość mężczyzny, zachwyca dobrym materiałem, a także starannym odszyciem. To strój, na którym nie warto oszczędzać – często jeden dobrze skrojony garnitur pozostanie z nami przez lata i pozwoli olśniewać podczas niejednego ważnego wydarzenia!

Odpowiedni styl do okazji

W naszej definicji „eleganckiego mężczyzny” mieści się również umiejętność dopasowania ubioru do okazji. W praktyce oznacza to, że na kolację taki mężczyzna nie założy butów sportowych, a na przyjęciu weselnym nie wystąpi w dżinsach. Zadba również o to, by nosić eleganckie skarpetki, zakładać czyste buty i wyrzucić ukochany portfel, jeśli jest wystrzępiony, brudny lub podarty.

Na co dzień, jeśli pozwala na to praca, elegancki mężczyzna może wybrać nieco swobodniejszą marynarkę i zwykły T-shirt. Na większe wyjścia niezbędna będzie koszula uszyta z dobrego, przewiewnego materiału. Jeśli chodzi o materiały, one również wiele zdradzają o poczuciu stylu i guście mężczyzny.

Poliester? Nie, dziękuję

Wybierając materiał na garnitur, lepiej poradzić się krawcowej. Na cieplejsze miesiące idealnie sprawdzą się len, bawełna lub tropik – umożliwiają cyrkulację powietrza i gwarantują komfort noszenia nawet w gorące dni. Zimą warto wybrać wełnę lub wariacje na jej temat – szlachetność tego materiału można zauważyć na pierwszy rzut oka.

Materiały poliestrowe z pozoru niewiele różnią się od tych naturalnych, ale komfort ich noszenia jest dużo niższy. W marynarce z poliestru po prostu szybko się pocimy, a wręcz dusimy – z całą pewnością nie jest to elegancki materiał! W ogóle wszystkie sztuczne domieszki nie prezentują się najlepiej i dotyczy to zarówno materiału na garnitur, jak i na koszulę czy spodnie.

Elegancka męska garderoba to połączenie klasyki i minimalizmu. To także ubrania uszyte z myślą o konkretnej sylwetce i wyrażające indywidualny gust – warto o tym pamiętać i na poszukiwania idealnego stroju udać się raczej do krawcowej, niż do galerii handlowej.