RSS twitter icon gplus icon youtube icon Facebook
Smoking Biały smoking Garnitur dwurzędowy Garnitur jednorzędowy Garnitur jednorzędowy Garnitur jednorzędowy Surdut Frak

Garnitur do ślubu

Przyjęło się sądzić, że to panny młode mają największy kłopot z wybraniem idealnej kreacji. Sporo pułapek czeka jednak i na panów młodych, mimo że nie zawsze zdają sobie z tego sprawę. Jak nie popełnić gafy? Jaki garnitur na ślub wybrać? Podpowiadamy!

Garnitur ślubny szyty na miarę

To pierwsza wskazówka, którą warto przekazać wszystkim mężczyznom planującym powiedzenie sakramentalnego „tak”. Żaden inny strój kupiony w sklepie nie będzie leżał tak idealnie, jak uszyty z myślą o konkretnej sylwetce garnitur.

Bardzo często „gotowe” garnitury mają przykrótkie rękawy, marszczą się w talii, źle układają, mają luźniejszą górę i zbyt opięty dół lub na odwrót. To jedna z najczęściej popełnianych modowo-ślubnych gaf! W dniu, w którym wszystkie spojrzenia są skierowane na młodożeńców, warto uniknąć wpadki i o uszycie garnituru poprosić zaufanego krawca. Gwarantujemy, że będzie się prezentował zupełnie inaczej, niż gotowiec ze sklepu!

Garnitur ślubny z materiału o wysokiej jakości

To kolejna wskazówka dla eleganckiego mężczyzny. Każdy garnitur, również taki noszony do pracy czy na uroczystości rodzinne, powinien być wykonany z porządnego materiału. I o ile „na co dzień” pewnie jakoś przemkniemy w stroju ze zwykłego poliestru, o tyle podczas ślubu i wesela takie coś raczej nie przejdzie.

Źle dobrany materiał nie zapewnia odpowiedniej cyrkulacji powietrza, więc od razu się pocimy – a przecież tego dnia będziemy zarówno zestresowani, jak i (później) bardzo wyluzowani, szalejąc na parkiecie. Jeśli nie chcemy odstraszać innych plamami potu, zainwestujmy w garnitur z dobrych, przewiewnych i naturalnych materiałów. Krawiec z pewnością podpowie, który z nich będzie najodpowiedniejszy na ten dzień.

Jaki kolor garnituru ślubnego wybrać?

Granaty i szarości to dwie najbezpieczniejsze barwy. Oczywiście, spotykamy najróżniejsze kolory ślubnych garniturów, nawet złote, srebrne czy zielone. Wiele zależy od charakteru uroczystości, którą planujemy, i stylu sukienki panny młodej (jeśli postawi na ekscentryczną kreację, również mężczyzna powinien jakoś wyróżniać się strojem).

Ogólnie jednak na ten wyjątkowy dzień poleca się zawsze modną klasykę. Za niezbyt  gustowne dodatki uchodzą lamówki na spodniach, błyszczące wyłogi czy kontrastowe zestawienia.

Trendy w modzie ślubnej dla mężczyzn raczej nie ulegają wielkim przeobrażeniom. Lepiej zainwestować w szyty na miarę garnitur z dobrego materiału, niż przekombinować ze stylizacją na ten dzień!