RSS twitter icon gplus icon youtube icon Facebook
Smoking Biały smoking Garnitur dwurzędowy Garnitur jednorzędowy Garnitur jednorzędowy Garnitur jednorzędowy Surdut Frak

Jak powinien leżeć garnitur szyty na miaręMogłoby się wydawać, że garnitur szyty na miarę jest fanaberią i zbytkiem. Wysoka cena, konieczność częstszego odwiedzania krawca, długi czas oczekiwania na gotowy projekt… Prawda jest jednak taka, że każdy mężczyzna będzie wyglądał w garniturze szytym na miarę zupełnie inaczej niż w takim ze sklepu. Różnice widać gołym okiem!

 

Dlaczego warto wybrać garnitur szyty na miarę?

Mężczyźni potrzebują garniturów na co dzień, jeśli wymaga tego ich praca, albo na specjalne okazje, takie jak śluby czy bale. Niezależnie od okazji, zakładając garnitur, chcą poczuć się elegancko, szykownie, pokazać światu, że są kompetentni i pewni siebie.

Teoretycznie sklepowy garnitur mógłby załatwić sprawę, ale doskonale wiemy, że każda sylwetka jest inna. Niezwykle rzadko ubranie wzięte z wieszaka będzie dokładnie dopasowane. Kupując gotowy garnitur, nie ma też możliwości wyboru materiału, a zwłaszcza tańsze modele znacznie odbiegają pod tym kątem od standardów jakości.

Projekt przygotowany specjalnie dla nas stanie się drugą skórą – nie będzie krępował ruchów, idealnie wpasuje się w nasze gusta i oczekiwania, a także uwypukli atuty sylwetki i ukryje jej mankamenty.

Szyty na miarę, czyli dobrze dopasowany

Garnitur szyty na miarę powstaje w oparciu o dokładne pomiary ciała. Każdy jego fragment idealnie okala sylwetkę – przykładowo, jeśli oczekujemy swobody, krawiec dobierze mniejszą grubość wkładów barkowych i sprawi, że linia ramion będzie wyglądać naturalnie. Jeśli bolączką jest nieco bardziej zaokrąglony brzuch, możemy mieć pewność, że guzik marynarki zostanie doszyty w najwęższym miejscu i w taki sposób, żeby nic się nie marszczyło ani nie uciskało.

Wysocy mężczyźni nie będą musieli się martwić o za krótkie rękawy czy nogawki. Często zdarza się tak, że „góra” od sklepowego garnituru dobrze leży, a „dół” nie jest dopasowany. Wybierając produkt szyty na miarę, mamy gwarancję, że zarówno marynarka, jak i spodnie będą się nienagannie prezentować. Warto też wspomnieć o detalach – sami możemy wybrać guziki, zdecydować o wielkości kieszonek czy kroju kołnierza.

Etapy powstawania garnituru szytego na miarę

Jeśli wybraliśmy już doświadczonego krawca, który spełni marzenie o idealnym garniturze, musimy się przygotować na kilka spotkań w jego zakładzie. Krawiec nie tylko dokładnie zmierzy ciało, ale zada szereg pytań – o okazję, nasze oczekiwania, preferencje dotyczące kroju czy koloru.

Pomoże też wybrać odpowiedni materiał, pokazując kilka próbek. Później projekt będzie na bieżąco korygowany podczas przymiarek. Warto przejść tę nieco dłuższą drogę, by zyskać wygląd, którego nie da nam żaden garnitur z sieciówki!