RSS twitter icon gplus icon youtube icon Facebook
Smoking Biały smoking Garnitur dwurzędowy Garnitur jednorzędowy Garnitur jednorzędowy Garnitur jednorzędowy Surdut Frak

Granatowy garnitur

Garnitur to klasyczny ubiór męski, który odznacza się elegancją. To kreacja, która nadaje się idealnie na ważne okazje, a także do pracy czy na spotkania biznesowe.

Z biegiem czasu krój i materiał garniturów męskich ulegał zmianom. Wpływały na to nowe możliwości produkcyjne, różnorodniejsze materiały oraz zmieniające się trendy w modzie. Jednak po dzień dzisiejszy garnitur pozostaje najpopularniejszym eleganckim strojem wizytowym i biznesowym.

Szyk i elegancja 

Najbardziej klasycznym modelem garnituru jest czarny o prostym kroju. Pasuje dla każdego typu sylwetki i sprawdzi się na większości imprez okolicznościowych oraz spotkań. To szyk i elegancja w prostej odsłonie.

Niegdyś czerń i biel były kolorami, które cieszyły się dużą popularnością ze względu na łatwą dostępność oraz tani koszt barwników w tych odcieniach. Jednak czarny garnitur jako strój biznesowy lub do biura to opcja, która sprawdzi się w Europie oraz na Zachodzie. W Azji czarnego garnituru nie zakłada się do biura, gdyż zarezerwowany jest on przede wszystkim na ceremonie pogrzebowe.

Równie popularną i bezpieczną opcją w kwestii koloru sąd stonowane odcienie granatowego, szarości i beżu. Te barwy często wybierane są na ważne okazje, jak śluby, gale, konferencje oraz na co dzień do pracy.

Bardziej odważną opcją są kolorowe garnitury w jaśniejszych lub nietypowych odcieniach. Tutaj warto postawić także na stonowane, a nie krzykliwe i jaskrawe barwy. Idealne jako strój biznesowy będą garnitury w kolorze butelkowej zieleni, bordo, czekolady, wina. Trzeba pamiętać, że kolor powinien być odpowiednio dobrany do typu urody noszącego - koloru karnacji.

Wieloczęściowy strój do zadań specjalnych 

Garnitur najczęściej wykonany jest w 90% z wełny lub mieszanki materiałów w różnych proporcjach. Składa się z wielu elementów, uwzględniając w to liczne dodatki. Jednak podstawą kompozycji są spodnie, marynarka i kamizelka. Dodatkowo, w skład oficjalnego stroju biznesowego wchodzi krawat, chustka do butonierki, eleganckie pantofle oraz oczywiście koszula.

Ilość elementów wchodzących w skład stroju może być różna w zależności od okazji, fasonu garnituru czy gustu użytkownika. Obecnie bardzo często pomijana jest w kompozycji kamizelka.

Elementy garnituru powinny do siebie pasować, współtworząc spójną całość. Najczęściej wykonane są z tego samego materiału oraz mają taką samą fakturę. Wybierając strój biznesowy warto stawiać na gładkie faktury w jednolitym kolorze.

Garnitur idealny 

Garnitur może mieć różny krój. Może być oversizowy, z wysokim stanem lub pasem wyszczuplającym, marynarka może mieć przedłużone poły - możliwości jest wiele. Krój i styl powinien być odpowiednio dobrany do sylwetki, by podkreślać jej mocne strony oraz maskować słabości. Całość ma wyglądać elegancko.

Idealnie dopasowany garnitur można uzyskać, dzięki szyciu na miarę. W takim przypadku wszystkie komponenty są wykonane pod wymiar ciała użytkownika, więc perfekcyjnie dopasowują się do linii sylwetki i podkreślają jej atuty.