RSS twitter icon gplus icon youtube icon Facebook
Smoking Biały smoking Garnitur dwurzędowy Garnitur jednorzędowy Garnitur jednorzędowy Garnitur jednorzędowy Surdut Frak

W oczekiwaniu na najcieplejsze, letnie dni, staramy się dobrać garderobę tak, aby w każdej sytuacji czuć się komfortowo. Lato jest tą porą roku, podczas której marzymy o wypoczynku na piaszczystej plaży, jednak nie zawsze jest to możliwe. Obowiązki zawodowe, a także uroczystości o oficjalnym charakterze wymuszają dostosowanie odzieży do obowiązujących norm. Garnitur jest obowiązkowym, głównym elementem męskiej stylizacji w pracy oraz podczas większości przyjęć. Dobierzmy go tak, by nawet podczas upału cieszyć się wyjątkowym komfortem użytkowania.

 Z jakiego materiału powinien zostać wykonany garnitur na lato?

Kolekcje letnie odzieży męskiej wykonane powinny być z naturalnych materiałów, które znakomicie wchłaniają wilgoć, odprowadzają jej nadmiar, pozwalając jednocześnie skórze oddychać. Latem nosimy ubrania wykonane w 100% z wełny, lnu, jedwabiu lub produkty stanowiące mieszankę tych tkanin. Naturalne tworzywa znakomicie wpisują się w letni styl, choć przyznać należy, że w przypadku garniturów najrzadziej stosuje się bawełnę, na której w trakcie użytkowania pojawiają się zagniecenia. 

Jak ważne są szczegóły?

Podczas dokonywania zakupu warto przyjrzeć się drobiazgom, które wpłyną na efekt końcowy. Podstawowym elementem garnituru jest podszewka, dlatego tak ważne jest, by zwrócić uwagę na materiał jej wykonania. Najlepiej wybierać na lato takie z wiskozy lub z włókna miedziowego, tzw. wiskozy cupro. Wszelkie sztuczne dodatki, jeśli już się pojawiają, zdecydowanie warto odłożyć na jesień lub zimę. Wybierając model bez podszewki, warto dokładnie przyjrzeć się jego krojowi, który w dokładny sposób powinien podkreślać sylwetkę.

Jaki krój garnituru na lato?

Latem nośmy odzież w wersji slim. Ubiór powinien podkreślać naszą sylwetkę, lecz nie opinać zbyt mocno. Model wykonany z naturalnej tkaniny jest wygodnym, niekrępującym ruchów elementem stylizacji, doskonale pasującym do półbutów w lżejszej wersji, koszuli o fasonie slim, a także okularów przeciwsłonecznych, stanowiących idealne wykończenie, a jednocześnie praktyczny gadżet, zapewniający wygodę w każdej sytuacji. Latem marynarka garnituru może być krótsza od swojej konkurentki z kolekcji na jesień i zimę. Powinniśmy w takim stroju wyglądać lekko i czuć się lekko, dlatego przy jego wyborze warto postawić na wysoką jakość zastosowanych tkanin oraz wykonania, wpływających na naszą doskonałą prezencję.