RSS twitter icon gplus icon youtube icon Facebook
Smoking Biały smoking Garnitur dwurzędowy Garnitur jednorzędowy Garnitur jednorzędowy Garnitur jednorzędowy Surdut Frak

Dodatki do garnituru

 

Mężczyźni, którzy ubierają garnitur bez względu na okazję - czy to do pracy, na wesele bądź bal - często zastanawiają się, jak można urozmaicić swoją stylizację. Najczęściej do garnituru wybieramy krawat. Czy jest to jednak jedyny dodatek, który pasuje na każdą okazję?

Oczywiście, że nie. Moda męska to bardzo szeroka dziedzina i przy odrobinie kreatywności i odwagi, w szybki sposób urozmaicimy swoją stylizację i sprawimy, że nasz garnitur zyska drugą młodość.

 

Muszka jako doskonała alternatywa

Muszka pasuje do garnituru równie dobrze co krawat. Wielu mężczyzn jednak wciąż wychodzi z założenia, iż jest zbyt odważnym dodatkiem do wieczorowej stylizacji. Nic bardziej mylnego! Obecnie coraz częściej spotkać można mężczyzn, którym muszka dodaje znacznie większego animuszu niż krawat. Wybór odpowiedniej muszki uzależnić powinniśmy od okazji. W przypadku imprezy wymagającej stroju wieczorowego powinniśmy wybrać dodatek o stonowanym kolorze, najlepiej muszkę czarną bądź granatową o gładkiej fakturze. 

Muszka może również w bardzo wyraźny sposób podkreślić naszą stylizację na co dzień. Obecnie muszki dostępne są w wielu kolorach i wzorach. Każdy może poeksperymentować z ciekawymi typami, które świetnie pasują nawet do marynarek sportowych.

 

Jeżeli krawat to razem z poszetką

Wielu mężczyzn, którzy z dystansem odnoszą się do muszek, nigdy nie zrezygnują z krawata. Nie znaczy to jednak, że ubierając krawat, musimy być nudni. Świetnym pomysłem będzie połączyć krawat z poszetką, czyli chustką, którą nosimy w kieszeni na klatce piersiowej. Obecnie często możemy spotkać się z zestawem krawat plus poszetka w tym samym stylu, co sprawi, iż nasza stylizacja będzie jednocześnie bogata, ale i spójna. 

Warto również podkreślić, iż poszetka nadaje się do noszenia wraz z muszką. Jest to na tyle uniwersalna część męskiej garderoby, że poszetka bez asysty krawata i muszki również robi bardzo pozytywne wrażenie wizualne.

Spróbujmy czegoś nowego 

Mężczyzna w eleganckim garniturze ma możliwość dobrania dodatkowych akcesoriów, które są bardzo dyskretne lecz w oczach osób zaznajomionych z tematem spotkają się z dużym uznaniem. Pierwszym dodatkiem są spinki do mankietów. Jest to jedna z nielicznych części biżuterii, które mężczyzna może nosić bez wyrzutów sumienia. Ogrom wzorów i stylów spinek sprawia, iż każdy mężczyzna znajdzie coś dla siebie. Pamiętajmy jednak, iż do spinek niezbędna jest koszula z odpowiednimi mankietami (bez guzików). 

Drugim rodzajem biżuterii są spinki do krawata. Jest to obecnie rzadko spotykany, lecz bardzo elegancki dodatek do garnituru. Oprócz elegancji, spinki do krawata są również funkcjonalne i wygodne - pozwalają bezproblemowo poruszać się i schylać bez potrzeby poprawiania krawatu. 

Jak widać, męska moda pełna jest dodatków, które urozmaicą nasz wygląd. Warto raz na jakiś czas zostawić krawat w domu i spróbować czegoś nowego!