RSS twitter icon gplus icon youtube icon Facebook
Smoking Biały smoking Garnitur dwurzędowy Garnitur jednorzędowy Garnitur jednorzędowy Garnitur jednorzędowy Surdut Frak

Garnitur dla świadkaRola świadka jest niezwykle zaszczytna, ale i odpowiedzialna. Państwo młodzi wybierają do tej roli najbliższe sobie osoby, czasem z grona rodziny, a najczęściej spośród przyjaciół. Dobranie odpowiedniego garnituru to zatem ważne wyzwanie, które powinno budować prestiż ceremonii tak, aby smak tego wydarzenia pozostał z gośćmi na długie lata. Istnieje kilka reguł z zakresu etykiety dla osób przygotowujących się do pełnienia tej funkcji.

 

 

 

Garnitur dla świadka, czyli jak elegancko wspierać państwa młodych

Taki strój musi obowiązkowo wpisywać się w całościową aranżację wesela, w tym w stylizację gospodarzy imprezy oraz dekorację sali bankietowej. Aby uniknąć gaf i nieporozumień, warto wybrać wraz z narzeczonymi i ich orszakiem ślubnym jedną pracownię krawiecką, aby wszystkie przygotowania dotyczące ubioru odbywały się w tym samym miejscu. Zaletą takiego rozwiązania jest możliwość zaprojektowania wszystkich strojów w jednej konwencji.

Drużba powinien nosić w trakcie ceremonii garnitur nawiązujący do stylizacji pana młodego i pozostawać niejako w jego cieniu. Wszak dzień ślubu to święto narzeczonych, a świadkowie pełnią wówczas jedynie funkcje pomocnicze. Ogólna zasada doboru stylizacji jest więc taka, że powinny harmonizować pod każdym względem, od wyboru materiału, kroju i stylu krawieckiego, po kolor strojów orszaku ślubnego.

Nie ryzykuj pomyłkami

Garnitur świadka ślubnego z zasady powinien być utrzymany w nieco jaśniejszym tonie niż strój pana młodego, aby nie mogło dojść do pomyłki, kto jest kim w trakcie ceremonii. Z drugiej strony, podobieństwo formy powinno być na tyle silne, by nikt nie miał wątpliwości, że ma do czynienia właśnie z drużbą. Dylematy te znakomicie rozstrzygną krawcy z naszej pracowni, projektując najbardziej szykowne propozycje. Najlepiej sprawdzają się kolekcje strojów weselnych planowane razem, ale wszystko zależy od indywidualnych decyzji klientów.

Garnitur dla świadka - ogólne zasady

Styliści zalecają, aby dobrać ten sam materiał i krój stroju drużby i pana młodego, przy czym temu pierwszemu należy przeznaczyć nieco jaśniejszą tonację. W butonierce umieścić można jeden kwiat nawiązujący do bukietu pani młodej. Niekiedy, jako element dodatku do garnituru, sugeruje się podobny krój krawata lub muszki u obu panów. Jedno jest pewne: świadek musi być nieco skromniejszy niż gospodarz ceremonii. To pan młody jest tu bohaterem, a jego świadek ma go wspierać na każdym kroku. Jak konkretnie i indywidualnie zrealizować projekty, podpowiedzą Państwu krawcy z naszej pracowni.