RSS twitter icon gplus icon youtube icon Facebook
Smoking Biały smoking Garnitur dwurzędowy Garnitur jednorzędowy Garnitur jednorzędowy Garnitur jednorzędowy Surdut Frak

Garnitur w kratę

Choć garnitur w kratę zarezerwowany jest na dzień i uchodzi za mniej formalny od modeli gładkich czy w prążki, to można nosić go także do pracy i na ważne spotkania

Ważnym elementem klasycznej garderoby u mężczyzn jest garnitur. To podstawa budowania wizerunku eleganckiego i często profesjonalnego - niezależnie od tego, czy służy obecności na uroczystościach rodzinnych, czy np. na spotkaniu zawodowym. Najpopularniejsze, gładkie garnitury skutecznie przestały kojarzyć się z jedyną możliwością formalnego budowania stylu: stopniowo pojawiły się wzory w prążki i kratę. Jak je nosić i czy rzeczywiście dobrze zaprezentują się na ważnych konferencjach, negocjacjach, wydarzeniach? Czy mogą jednocześnie pełnić rolę casualową?

 

Garnitur w kratę - każda okazja jest dobra?

Można go dziś nosić zarówno do pracy, jak i na formalne spotkania. To rozwiązanie, które przełamuje stereotypowe myślenie o stylu i wpisuje się w trendy ostatnich lat. Perspektywa pokazuje, że w ciągu tych najbliższych garnitur w kratę stanie się jeszcze bardziej modny i odpowiedni na wiele okazji. Może służyć codziennemu ubiorowi w wersji casualowej, ale też biznesowej.

Na takie modele decydują się najczęściej osoby pogodne, z mocnym charakterem i zdeterminowane w działaniu. Ubiór bez wątpienia wyraża cechy charakteru i podejście do wielu spraw. Nie są to slogany przeciętnych stylistów, ale modowa i kulturowa rzeczywistość! Mężczyźni coraz częściej przywiązują wagę do tego co na siebie ubierają, inspirując dzięki temu inne osoby. Wiedzą, że w kracie leży połączenie tradycji z nowoczesnością, elegancji z nutą swobody. Mogą indywidualizować swój styl i podkreślić zalety.

Drobna krata na garniturze - początki

Książę Walii, Edward VIII, był postrzegany jako ikona mody, zwłaszcza po 1945 roku. To właśnie on rozpowszechnił noszenie kraty, która wzbudziła zainteresowanie mężczyzn. Dziś z powodzeniem założymy garnitur w kratę do białej koszuli i eleganckich butów, ale też do obuwia sportowego i T-shirtu - jeśli będziemy chcieli przełamać klasyczną elegancję i wejść w bardziej lekki styl. Dostępność kolorów pozwala na eksperymenty, dobranie odpowiedniego modelu do karnacji i gustu. Coraz łatwiej znaleźć pasujący garnitur z kratą w odcieniach popielatym, granatowym, czerwonym, beżowym czy zielonym. Ten element stroju stosowany jest nie tylko przez pracodawców czy pracowników na wysokich stanowiskach, ale też aktorów, wokalistów i osoby medialne. Krata zdobi artystów, dziennikarzy, stylistów i mężczyzn, którzy niezależnie od wykonywanej profesji, chcą wyglądać schludnie, modnie, atrakcyjnie.