RSS twitter icon gplus icon youtube icon Facebook
Smoking Biały smoking Garnitur dwurzędowy Garnitur jednorzędowy Garnitur jednorzędowy Garnitur jednorzędowy Surdut Frak

Jak dobrze wyglądać w świętaWielu mężczyzn zastanawia się, jaki strój okaże się dla nich najodpowiedniejszy podczas nadchodzących Świąt. Wszystko tak naprawdę zależy od tego, jak bardzo formalna jest dla nas kolacja wigilijna. Inny rodzaj stroju obowiązywać będzie podczas świąt u siebie w domu, a inny w trakcie formalnego przyjęcia w restauracji z okazji na przykład firmowego spotkania. W żadnym wypadku nie zakładajmy w okresie świątecznym ubiorów, które w jakikolwiek sposób mogłyby być uznane za niezbyt eleganckie. Faux pas będą więc podkoszulki, bluzy, czy też wszelka odzież z napisami. Na bardziej formalne okazje świąteczne przygotujmy koniecznie elegancki, dobrze skrojony garnitur lub ewentualnie marynarkę w stylu smart casual.

Święta wśród najbliższych w domowym zaciszu

Jedynie gdy spędzamy Święta u siebie w domu lub wyjeżdżamy do najbliższej rodziny, możemy nie myśleć o garniturze czy też marynarce. Podczas mniej formalnych przyjęć doskonale sprawdzą się koszule z długim rękawem w połączeniu z eleganckim swetrem i ciemnymi dżinsami. Jeśli chodzi o koszule, swetry, golfy czy bezrękawniki, to ich kolorystyka w tym przypadku jest dość dowolna. Cała stylizacja ma mieć elegancki, ale luźny wydźwięk. Coraz bardziej popularne stają się w Polsce męskie swetry z zabawnymi motywami mikołaja, renifera albo dekoracji świątecznych.

Eleganckie przyjęcie lub firmowa kolacja w restauracji

Jeśli wiemy lub nawet jedynie spodziewamy się, że podczas świątecznej kolacji może obowiązywać formalny dress code, to koniecznie zdecydujmy się na szykowny garnitur - najlepiej z lekkiego sztruksu lub wełny. Do stylizacji dobierzmy elegancki, wąski krawat. Jeśli należymy do grona mężczyzn, którzy nie noszą krawatów, to może do gustu przypadnie nam ozdobna muszka? Istotne jest to, by nie ignorować formalności tego typu przyjęć i uszanować powagę spotkania poprzez odpowiedni strój. Garnitur nie musi, a nawet nie powinien, być w ciemnym kolorze. Unikajmy czerni, która nie prezentuje się dobrze podczas Świąt. Jeśli dobrze czujemy się w szarościach postawmy na bardziej kolorową koszulę lub ozdobną poszetkę. Doskonałe na święta okażą się garnitury o różnych odcieniach koloru zielonego, niebieskiego, czy też fioletowego. Nie zapomnijmy o eleganckich spinkach do mankietów i krawata oraz o odpowiednim obuwiu.

Mniej formalne przyjęcia świąteczne 

Na nieco więcej swobody możemy pozwolić sobie podczas świątecznych spotkań o mniej formalnym charakterze. W tym przypadku idealnie sprawdzi się styl smart casual, którego cechą charakterystyczną jest ulubiona, idealnie dopasowana do figury marynarka. Świetnie na tę okazję wyglądać będzie marynarka w kratę, w pasy lub jednobarwna o interesującej kolorystyce, uszyta z bawełny lub tkaniny żakardowej. W tym sezonie hitem są jasne szarości, beże, ciemne czerwienie oraz - tak jak w przypadku garniturów - rozmaite odcienie fioletu, zieleni i koloru niebieskiego. Do jednobarwnych marynarek zakładamy eleganckie wzorzyste koszule lub stylowe golfy. Ekstrawaganckie marynarki w kratę lub pasy wymagają bardziej stonowanych koszul. Styl smart casual w każdym przypadku pozwala na założenie ulubionych dżinsów w ciemnym kolorze, które koniecznie zestawić należy z eleganckim obuwiem.