RSS twitter icon gplus icon youtube icon Facebook
Smoking Biały smoking Garnitur dwurzędowy Garnitur jednorzędowy Garnitur jednorzędowy Garnitur jednorzędowy Surdut Frak

Producenci tkaninPracownia Krawiecka Joli Przebindy słynie z wysokiej jakości wykonania garniturów szytych na miarę. Obok doświadczenia i mistrzowskiego kunsztu pracowni, jakość naszych garniturów opiera się także na tkaninie z jakiej zostały uszyte. Z tego powodu, stroje powstające dla naszych klientów szyte są wyłącznie z wysokogatunkowych tkanin.

Jako, że ojczyzną tego niezwykłego ubioru jest Wielka Brytania, to stamtąd pochodzi większość używanych przez nas materiałów. Czołowe brytyjskie warsztaty tkackie, produkujące luksusowe tkaniny wełniane to z reguły firmy o długoletnim doświadczeniu, które nierzadko swymi korzeniami sięga nawet do końcówki XVIII wieku. Tak długa obecność firmy na rynku, to wyznacznik jakości oraz ogromnego zaangażowania w klienta. Choć Anglia jest zdecydowanym liderem na rynku, naszym klientom polecamy także doskonałe tkaniny włoskie, francuskie oraz mniej znane, ale nie ustępujące jakością renomowanym gigantom, materiały rodem z polskich tkalni.

Wśród znamienitych producentów tkanin ubraniowych, na szczególną uwagę zasługuje Holland & Sherry. To angielska firma z długoletnią tradycją, zaopatrująca rynek w tkaniny wełniane już od ponad 170 lat. Holland & Sherry dba o komfort panów noszących garnitury, oferując krawcom najdoskonalszą jakościowo tkaninę. Najnowsze laboratoria i nowoczesne technologie, bezustannie pracują na rzecz rozwoju firmy i zadowolenia klientów. Tkaniny Holland & Sherry cieszą się ogromnym uznaniem prestiżowych krawców i znanych projektantów. Logo Holland & Sherry, można znaleźć w kolekcjach min. Channel, Givenchy, Versace, Gucci, Nina Ricci, Christian Dior czy Ives Saint Laurent. Tkaniny Holland & Sherry znane są także z udziału w głośnych hollywoodzkich produkcjach, takich jak Mission Impossible, Legalna blondynka, Transformers, Posejdon, Mamma Mia oraz wielu innych. Firma była pionierem w produkcji tkanin typu Signature Cloth, wprowadzając usługę umieszczania logo klienta na tkaninie.

Scabal to kolejny producent, którego polecamy naszym klientom. Scabal powstał w 1938 roku. Firma w początkach swego istnienia zajmowała się jedynie sprzedażą tkanin, z czasem jednak poszerzyła spektrum swoich działań także o ich produkcję. Obecnie Scabal zalicza się do grona uznanych, w świecie męskiej mody, producentów wysokogatunkowych tkanin. Z usług firmy korzystają najbardziej prestiżowe pracownie krawieckie, ubierające w luksusowe garnitury polityków, aktorów oraz szerokie grono innych osób publicznych, na całym świecie.

Spośród producentów rekomendowanych przez wybitnych przedstawicieli haute couture, na czoło wybija się firma Dormeuil. To również brytyjski producent, istniejący na rynku już od 1842 roku. Garnitury szyte z tkanin Dormeuil, są stałymi bywalcami gal i czerwonych dywanów w Hollywood. Produkty firmy są także ulubieńcami krawców ubierających głowy państw i brytyjski dwór. Dormeuil nie boi się eksperymentów i odważnie wprowadza na rynek nowe tkaniny, których zadaniem jest podniesienie komfortu ekskluzywnych garniturów. Tkanina Vanquish II, której są producentem, uznawana jest jak dotąd za najbardziej luksusową na rynku. W garnitur, uszyty z tkaniny pochodzącej z krosien Dormeuil, ubrano jednego z ostatnich odtwórców roli superszpiega - Jamesa Bonda.

Bateman & Ogden powstało pod koniec XIX wieku. Dzięki wysokiej jakości i nakierowaniu swej produkcji głównie w stronę ekskluzywnych ubiorów męskich, firma bardzo szybko podbiła rynek i ugruntowała swoją pozycję w czołówce. Dziś Bateman & Ogden, jest producentem doskonałej jakości tkanin, znanych i cenionych na światowym rynku. To jeden z producentów, którego wyroby warto polecać klientom szukającym luksusu i wygody.

Włosi, znani są z miłości do komfortu i luksusowych garniturów. To kolejny kraj, który pokochał męską elegancję ubraną w garnitur i równie prężnie jak Wielka Brytania, rozwinął swój przemysł włókienniczy ukierunkowując go w dużej mierze na klasyczną modę męską.

Włoska firma Vitale Barberis Canonico zaczynała swą przygodę z wełną najpierw jako bezpośredni dystrybutor wełny już pod koniec XVII wieku, by w roku 1936 przekształcić się w producenta doskonałej jakości tkanin. Z nowoczesnych linii produkcyjnych Vitale Barberis Canonico schodzą, uznawane za jedne z najlepszych tkaniny Super 100's. Firma jest zdecydowanym przodownikiem z zakresie ilości i dystrybucji tkanin na świecie. Ich produkty charakteryzują się typowo włoską, unikatową lekkością i miękkością, przekładającymi się na wyrafinowaną elegancję.

Innym producentem włoskim, którego tkaniny, znajdą Państwo na naszych półkach, jest Fratelli Tallia di Delfino. Firma powstała w 1903 roku w regionie Włoch, szczycącym się najczystszymi wodami w kraju. Fratelli Tallia di Delfino, tworzy swe tkaniny w oparciu o wiedzę i doświadczenie ale też i badania laboratoryjne. Wynikiem tego są doskonałej jakości tkaniny, dostępne na wszystkich kontynentach, gdyż polityką firmy jest także propagowanie włoskiego szyku na całym świecie.

Przedstawieni tutaj producenci to jedynie niewielka część tego co możemy Państwu zaoferować. W naszej pracowni, dostępnych od ręki, jest ponad dwieście rodzajów tkanin. Posiadamy również katalog próbników tkanin, które jesteśmy w stanie sprowadzić na specjalne życzenie klienta. Znajdą w nim Państwo próbki kilku tysięcy materiałów, o różnej gramaturze oraz szerokiej gamie wzorów i kolorów. Zapraszamy także do zapoznania się z rodzajami tkanin, z jakich powstają garnitury szyte na miarę w Pracowni Krawieckiej Joli Przebindy w Krakowie.

* * *

Zapraszamy także do obejrzenia naszych realizacji