RSS twitter icon gplus icon youtube icon Facebook
Smoking Biały smoking Garnitur dwurzędowy Garnitur jednorzędowy Garnitur jednorzędowy Garnitur jednorzędowy Surdut Frak

Pierwsza liga

O tym, że garnitur jest strojem ponadczasowym nie trzeba już nikogo przekonywać. Dla panów, którzy na co dzień zakładają garnitury czy to do pracy czy dlatego, że je lubią staje się on ubiorem codziennym. Tracą oni poczucie, iż garnitur to wyższy sort męskiej elegancji i stylu. I tak właśnie być powinno.

Garnitur stawia poprzeczkę dość wysoko. Trzeba znać zasady dotyczące właściwego doboru dodatków. Trzeba wiedzieć jaki garnitur będzie pasował do okazji. Protokół dyplomatyczny jasno określa kiedy, co i jak. Ale stosowanie reguł dotyczących garniturów na co dzień jest nieco trudniejsze, niemniej są one do opanowania przez mężczyzn chcących podnieść swój prestiż i dołączyć do pierwszej ligi.

Garniturowa zasada mówiąca o tym, że ma być niewidoczny a oddziaływać powinien jedynie poprzez całokształt zostaje przeniesiona na płaszczyznę psychiki. Swoboda noszenia i lekkość doboru dodatków sprawia, że z czasem mężczyzna noszący garnitur przestaje zauważać jaki wywiera on wpływ na otoczenie.

Tak właśnie działają i zachowują się pierwszoligowcy. Wyższy stopień wtajemniczenia pozwala na zabezpieczenie w sobie mocnej dawki pewności siebie, której nie trzeba nachalnie prezentować. Ona działa sama z siebie poprzez strój, szyk oraz nonszalancję, na którą mogą sobie pozwolić jedynie mężczyźni dobrze zaznajomieni z zasadami noszenia garniturów.

Aby jednak móc w tej pierwszej lidze czuć się swobodnie i jak najbardziej na miejscu, garnitur musi spełniać indywidualne wymagania. Swoboda noszenia pozwala zapomnieć o tym co ma się na sobie. I o to właśnie w garniturze chodzi. Ma być maksymalnie wygodny. Bo tylko taki strój pozwoli mężczyźnie na bezstresowe przejście do wyższego rzędu. Wygoda stroju to nadrzędny warunek do tego aby poczuć ową lekką swobodę. A zagwarantować ją może garnitur szyty na miarę. Indywidualizm garnituru polega na stworzeniu swojemu właścicielowi drugiej skóry.

Nie może być seryjną sztuką, która nigdy nie zapewni takiego poczucia luzu jak garnitur szyty na miarę.

 

* * *

Zapraszamy także do obejrzenia naszych realizacji