RSS twitter icon gplus icon youtube icon Facebook
Smoking Biały smoking Garnitur dwurzędowy Garnitur jednorzędowy Garnitur jednorzędowy Garnitur jednorzędowy Surdut Frak

Marynarka dwurzędowa

Dobre kilka sezonów przewisiała gdzieś w mrokach męskiej garderoby, zapomniana i nieco samotna. Obecnie zaczyna pojawiać się na wybiegach zdobiąc co elegantsze i odważniejsze stylizacje męskiego, jesiennego looku. I dobrze, gdyż dwurzędowa marynarka to, zgodnie ze słowami stylistów, szczególny rodzaj męskiego stroju „stworzony po to aby zwracać uwagę”.

Marynarka dwurzędowa może mieć od 2 do 6 guzików. Najnowsze trendy dyktują model mocno wytaliowany z szerokimi wyłogami, bardziej szpiczastymi niż wcześniejsze i nieco krótszy niż tradycyjnie. Dwurzędówka, choć nie do końca jest to zgodne prawdą, postrzegana jest jako element stroju formalnego. Sprawdzi się ona w sytuacjach oficjalnych jednak na bardzo formalne gale nie jest wskazana. Dwurzędówkę nosi się raczej podczas nieformalnych lub weekendowych spotkań towarzyskich. Warto o tym pamiętać w przypadku smokingu, który w wersji dwurzędowej jest absolutnie nieformalnym strojem.

Dwurzędówka idealnie współgra ze swobodą smart casualu. Stylizacje łączące ją ze spodniami typu jeansy, nawet z tymi o jasnej barwie, czy T-shirtami są obecnie bardzo trendy. Ciekawym połączeniem jest również golf i marynarka dwurzędowa. Jako strój nieformalny dwurzędówka pozwala nieco zboczyć z konwencjonalnego kursu sztywnych zasad obejmujących męski strój.Obok wielu zalet i swobody jaką cechuje się marynarka dwurzędowa ma ona niestety pewien mankament jakim jest tendencja do poszerzania sylwetki. Oczywiście nie dyskwalifikuje to panów o nieco większych niż standardowe gabaryty gdyż temat właściwie zamyka się w umiejętnym rozmieszczeniu guzików. W przypadku dwurzędówki to właśnie one odgrywają największą rolę w wizualizacji sylwetki. Kolor marynarki, faktura tkaniny, intensywność wytaliowania to kolejne elementy, na które trzeba zwrócić uwagę jeśli chcemy aby marynarka podkreślała męskość sylwetki.

Znajomość zasad i umiejętność ich zastosowania podczas szycia marynarki dwurzędowej zapewni strój, który ukryje wszelkie niedoskonałości. Dlatego trudno mówić o dobrze leżących dwurzędówkach kupowanych w sklepie. Indywidualizm podejścia do szczegółów figury jest w tym przypadku niezbędny. To wyjątkowa marynarka, pełna niedomówień z którym poradzi sobie tylko krawiec o dużym doświadczeniu. Dlatego zawsze powinna być szyta na miarę.

* * *

Zapraszamy także do obejrzenia naszych realizacji