RSS twitter icon gplus icon youtube icon Facebook
Smoking Biały smoking Garnitur dwurzędowy Garnitur jednorzędowy Garnitur jednorzędowy Garnitur jednorzędowy Surdut Frak

Smart casual

Warto napisać o stylu smart casual gdyż jest on coraz szerzej stosowany jako dress code. Już nie tylko korporacje, ale też firmy gdzie do tej pory nie obowiązywał żaden nakaz noszenia eleganckiego stroju w pracy, kładą coraz większy nacisk na elegancki look swoich pracowników będących poniekąd ich przedstawicielami.

Wiele korporacji pozwala już na tzw. lekkie popuszczenie krawatów, wiele też firm wprowadza smart casual jako obowiązujący ubiór w pracy. Smart casual, w wolnym tłumaczeniu to niedbała elegancja. Niedbałość, rzecz jasna kontrolowana. Na czym polega owa elegancja? Jest ona nieco luźniejsza od tej klasycznej, wysmakowanej i na najwyższym poziomie. Jednak tylko z pozoru.

Podobnie jak każdy męski styl, smart casualowy rządzi się pewnymi rygorami.

Dopuszcza np. koszule z krótkim rękawem, rzecz nie do przyjęcia w przypadku garnituru jednak na granicy smart casualu balansują natomiast już dżinsy, w temacie których nie ma jednoznacznej wyroczni. Z niejakim bólem dopuszczone zostały do niego klasyczne ciemne dżinsy natomiast inne barwy oraz najróżniejsze dekoracje na dżinsach są jak najbardziej nie na miejscu.

Smart casual to spodnie typu garniturowego lub chino. Mogą to być spodnie sztruksowe czy wełniane w ciemnej barwie. Koszula z kołnierzykiem z guziczkami, button down lub koszula bez kołnierza. W gorący dzień koszula na krótki rękaw lub koszulka polo. W każdym przypadku koszuli, smart casual nakazuje pozostawić dwa górne guziki odpięte.

No i oczywiście marynarka. Marynarkę może zastąpić rozpinany sweter. Wielu panów jednakże uważa, że seterki są dobre dla kobiet, pozostaje zatem elegancka marynarka sportowa, weekendowa lub marynarka od garnituru.

Aby stylowej wygodzie stało się zadość marynarka powinna być wygodna aby nie ograniczać luzu obowiązującego w smart casualu. Nonszalancja z jaką stylowy mężczyzna prezentuje luz uwidacznia się przede wszystkim w swobodzie noszenia stroju. Jako, że to właśnie marynarki są głównym problemem wielu panów, powodującym niechęć do wszystkiego co kojarzy się z garniturem, muszą być one ze wszech miar wygodne. Oczywiście żadna marynarka nie zapewni wygody porównywalnej ze starym porozciąganym dresem, w którym można przekopać rabatkę w ogrodzie czy posiedzieć przed TV, ale też żaden dres nie zapewni nikomu męskiego szyku z wyższej półki.

Wygodna marynarka w stylu smart casualowym, nadająca się zarówno do pracy czy na mniej oficjalne spotkania firmowe albo eleganckie spotkania w rodzinnym gronie to marynarka szyta na miarę. Dopasowana do indywidualnych wymagań i prezentowanej przez pana sylwetki z pewnością spełni oczekiwania eleganckiego mężczyzny.

Uszycie marynarki na miarę zawsze sprawdza się w przypadku panów, którzy po raz pierwszy spotykają się tego typu strojem. Marynarka szyta indywidualnie zawsze wygrywa z tą zakupioną w sklepie. Specyfika męskiej sylwetki wymaga osobistego podejścia a męskie wymagania stawiane w temacie wygody stroju mogą zostać w pełni spełnione wyłącznie gdy to on decyduje o ostatecznym kształcie marynarki.

Wygodnie i smart casualowo można poczuć się jedynie w stroju szytym na miarę.

* * *

Zapraszamy także do obejrzenia naszych realizacji