RSS twitter icon gplus icon youtube icon Facebook
Smoking Biały smoking Garnitur dwurzędowy Garnitur jednorzędowy Garnitur jednorzędowy Garnitur jednorzędowy Surdut Frak

Z garniturem za pan brat

Garnitury stają się coraz popularniejsze. Nie są już postrzegane jako nie lubiane uniformy a jako synonim pozycji, prestiżu i powagi stanowiska jakie przyszło piastować mężczyźnie. Wzrasta także świadomość potrzeby odpowiedniego wyglądu podczas rozmowy o pracę, podczas oficjalnych spotkań czy przyjęć. I coraz częściej spotykamy się z panami, którzy wcześniej zarzekali się nigdy garnituru nie założą a dziś przychodzą do naszej pracowni w celu uszycia wygodnego garnituru.

Często jednak ci panowie nie bardzo wiedzą „z czym to się je”, taki garnitur. Dużym plusem jest jednak już to, że zamiast wybrać się do centrum handlowego i kupić byle jaki, niewygodny garnitur udają się do pracowni krawieckiej. To bardzo dobry początek, jeśli chcemy stać się posiadaczami wygodnego, idealnie dopasowanego do figury i osobistych potrzeb garnituru. Żaden produkt ze sklepowego wieszaka nie zapewni eleganckiemu mężczyźnie tego co powinien dawać idealnie leżący garnitur.

Jaki zatem powinien być ten garnitur doskonały?

Przede wszystkim jak już powiedziałam wcześniej musi on idealnie współgrać z sylwetką. Tu podstawą jest krój, który ma za zadanie uwydatnić walory męskiej figury oraz ukrywać jej ewentualne wady.

Garnitur to taki specyficzny strój, który po prostu musi być doskonały. Jest to ubiór, w którym nawet niefachowe oko wypatrzy każde niedociągnięcie, najmniejszy błąd. Ot, choćby przydługie rękawy, brzydko marszczące się spodnie lub zbyt szerokie ramiona. I jakże często przychodzi nam obcować z takimi produktami z sieciowych sklepów, przynoszonymi do nas w celu dokonania przeróbek.

Specyfiką garnituru jest także to, że jeśli źle leży to żadne przeróbki nie są już w stanie zrobić z niego ubioru idealnego, niestety. Dlatego najlepszym wyjściem jest uszycie garnituru na miarę. Rzecz jasna, garnitur musi być szyty w pracowni, która posiada już doświadczenie w szyciu męskich garniturów. Bo uszycie garnituru, który spełni wszelkie wymagania idealnego, wygodnego i gustownego stroju to tzw. wyższa szkoła jazdy i nie każdy krawiec potrafi sobie z tym, poradzić.

Ale garnitur trzeba umieć nie tylko uszyć. Trzeba także umieć go nosić.

W tym temacie także potrzebna jest pewna wiedza gdyż garnitur jest ubiorem otoczonym wieloma rygorami stylistycznymi o których opowiemy w kolejnej części...

Zapraszamy do naszej pracowni skąd każdy mężczyzna wyjdzie w doskonale dopasowanym letnim garniturze!

Jeśli interesuje Cię przygotowanie garnituru szytego na miarę albo krawieckie poprawki lub przeróbki tego, co już masz w szafie lub po prostu chcesz się dowiedzieć więcej - napisz do nas lub zadzwoń. Dołącz do nas także na portalu Facebook gdzie publikujemy informacje o świecie mody jak i o nowościach w naszej ofercie.