RSS twitter icon gplus icon youtube icon Facebook
Smoking Biały smoking Garnitur dwurzędowy Garnitur jednorzędowy Garnitur jednorzędowy Garnitur jednorzędowy Surdut Frak

Garnitur latemLato, słońce, ciepełko a czasem wręcz upalne temperatury. Morze zaprasza powiewem rześkiej bryzy a góry przyzywają śmiałków gotowych na wakacyjne przygody. Wskakujemy w lekką, przewiewną koszulkę, sprane i nad wyraz wygodne dżinsy i jedziemy na urlop...

Tak, tak, chciałoby się ale w wielu firmach urlopu latem nie dostaniemy. I znów do pracy trzeba pomknąć w garniturze. I znów będzie nas zalewał pot przez bite 8 godzin albo i dłużej.

Choć lato jest raczej swobodną porą roku i pewne rygory ulegają złagodzeniu to trudno wymagać od zarządu poważnej firmy aby zezwoliła swoim pracownikom na obsługiwanie klientów czy uczestnictwo w oficjalnych zebraniach i naradach w wygodnych podkoszulkach i krótkich, plażowych spodenkach. Nie oznacza to jednak, że każdy, kto musi przychodzić do pracy w garniturze jest skazany na siódme poty i niewygodę.

Nie oznacza to także, że elegancki mężczyzna musi z garnituru zrezygnować. Lato jest bardzo przyjazne także dla garniturów. Dla letnich garniturów, rzecz jasna. Z tego powodu garnitury letnie, wzorowane na włoską modłę szyjemy coraz częściej.

Jak wiemy potrzeba jest matką wynalazku. Ojczyzną garnituru jest Anglia, nieco później w garniturach zakochali się także Włosi. I jako, że klimat włoski znacząco różni się od angielskiego Włochy stały się ojczyzną garniturów letnich.

Stamtąd właśnie pochodzą coraz popularniejsze garnitury letnie pozbawione podszewki lub posiadające tzw. półpodszewkę. Pozwala to utrzymać przewiewność tkaniny z jakiej są uszyte.

Lato samo w sobie jest porą nieco nieformalną, zatem i garnitur jako uniform do pracy może zyskać trochę luzu. Tak więc letni garnitur jest odpowiedzią na słoneczną jasność i lekkość. Szyte na miarę, z lekkich garniturowych tkanin w jasnych barwach nadal są szykowne i gustowne a przy tym przewiewne i komfortowe. I nic nie tracą z tego specyficznego prestiżowego oddziaływania jakie może zapewnić wyłącznie garnitur szyty na indywidualnego odbiorcę.

Len, bawełna czy letnia wełna to tkaniny z jakich szyje się garnitury na lato. Są to tkaniny naturalne zapewniające właścicielowi ubioru komfort noszenia. Idealną tkaniną na letni garnitur jest także elanowełna. Barwy obecne w letnich garniturach to jasne stonowane szarości, beże czy granaty.

Tutaj trzeba jednak zapamiętać kardynalną zasadę, że nie istnieje coś takiego jak garnitur całodniowy! Nawet latem jasne garnitury nosimy wyłącznie do pory popołudniowej. Wieczorem zakładamy garnitur ciemny.

Zapraszamy do naszej pracowni skąd każdy mężczyzna wyjdzie w doskonale dopasowanym letnim garniturze!

Jeśli interesuje Cię przygotowanie garnituru szytego na miarę albo krawieckie poprawki lub przeróbki tego, co już masz w szafie lub po prostu chcesz się dowiedzieć więcej - napisz do nas lub zadzwoń. Dołącz do nas także na portalu Facebook gdzie publikujemy informacje o świecie mody jak i o nowościach w naszej ofercie.