RSS twitter icon gplus icon youtube icon Facebook
Smoking Biały smoking Garnitur dwurzędowy Garnitur jednorzędowy Garnitur jednorzędowy Garnitur jednorzędowy Surdut Frak

Męskie tajemniceMężczyzna powinien być szeroki w ramionach i wąski w biodrach. Powinien być wysoki i mieć płaski brzuch. Powinien...

No właśnie mężczyzna, podobnie jak kobieta został sklasyfikowany, obmierzony i nakreślono jego idealny szkic. I podobnie jak w przypadku kobiet niewielu znajdziemy tych idealnie zbudowanych. Jednak w odróżnieniu od płci pięknej od mężczyzny wymagamy bardziej klasy niż urody oraz męskości w nieco szerszym, pojęciu niż to zawierające się rysie sylwetki czy tężyźnie fizycznej. Jednak my zajmiemy się mężczyzną z zewnątrz. Jego strojem, który pozwoli mu zbliżyć się do ideału.

Każdy elegancki mężczyzna wie, że garnitur to ubiór doskonały. Nic nie podkreśli bardziej wszystkich atutów męskiej sylwetki tak jak dobrze skrojony i uszyty indywidualnie dla niego garnitur.

Garnitur powinien być szyty na miarę w pracowni krawieckiej posiadającej już doświadczenie w produkcji męskiej odzieży. Kupiony lub uszyty przez niedoświadczonego krawca może raczej zepsuć efekt jaki chciałby mężczyzna osiągnąć. Może wyciągnąć na wierzch wszystko to co chciałoby się ukryć.

A co mężczyzna ma do ukrycia?

Najczęściej jest to brzuch. I garnitur kryje go doskonale. Marynarka rozbudowana w ramionach optycznie zwęża talię. Brzuch „wciągają” także nieco szersze klapy oraz jednorzędowe zapięcie. Panu z brzuszkiem idealny zabieg odchudzający zaserwuje również kamizelka zakrywając linię talii.

Podobnie jest z panami okrągłymi nie tylko w pasie. Dla nich idealnym rozwiązaniem także są szerokie klapy i rozbudowana góra marynarki. Spodnie pana z nadwagą powinny być proste ale niezbyt szerokie i lepiej jeśli posiadają kanty. Wyszczuplające, pionowe prążki na tkaninie wspomagają wysmuklający krój garnituru a tkanina powinna być matowa pozbawiona połysku. Nie wolno nosić paska pod brzuchem. Zapinanie go w taki sposób powoduje skrócenie nóg a co za tym idzie i całej sylwetki. Zniekształcenie linii nóg jest bardzo niekorzystne dla panów z brzuszkiem i tych o większych gabarytach. Niestety wielu panów tak właśnie robi co jest błędem numer jeden.

Szczupłość sylwetki także nie gwarantuje odpowiedniej męskiej linii. Mężczyzna o chłopięcej figurze może dodać sobie masy dzięki dwurzędowemu zapięciu. Jasna barwa garnituru także doda mu parę kilogramów. Proste spodnie, pozbawione kantów poszerzą nogi i będą stanowić równoważnię dla ramion odpowiednio wymodelowanych przez poduszki. Szczupły pan może pozwolić sobie na podkreślenie talii odpowiednimi zaszewkami, które ładnie ją zaznaczą nadając całej sylwetce odpowiedni kształt.

Każdy mężczyzna powinien mieć wypracowany własny styl. Nie zawsze garnitur taki sam jak znajomego czy szefa „zrobi Wam dobrze”. Nie każdy garnitur leży tak samo na innej figurze i każdy źle dobrany może poczynić szkody w męskim wizerunku. Rada profesjonalisty w doborze fasonu, koloru i detali jest tutaj bezcenna. W Pracowni Joli Przebindy garnitury szyte są od lat przez zespół fachowców. Wieloletnie doświadczenie i bezustanne podnoszenie kwalifikacji każdego z członków czyni z nas grupę profesjonalnych nie tylko krawców ale też doradców.


Zapraszamy do naszej pracowni skąd każdy mężczyzna wyjdzie w doskonale dopasowanym garniturze!

Dowiedz się więcej: garnitury męskie, garnitury ślubne, oraz garnitury dla chłopców a także dlaczego warto szyć na miarę właśnie u nas. Zapraszamy także do zapoznania się z innymi naszymi wpisami dotyczącymi męskiej mody. Dołącz do nas także na portalu Facebook gdzie publikujemy informacje o świecie mody jak i o nowościach w naszej ofercie.

Jeśli interesuje Cię przygotowanie garnituru szytego na miarę albo krawieckie poprawki lub przeróbki tego, co już masz w szafie lub po prostu chcesz się dowiedzieć więcej - napisz do nas lub zadzwoń.