RSS twitter icon gplus icon youtube icon Facebook
Smoking Biały smoking Garnitur dwurzędowy Garnitur jednorzędowy Garnitur jednorzędowy Garnitur jednorzędowy Surdut Frak

Wiosna i mężczyzna w garniturzeKobiety lubią mężczyzn z klasą. Eleganckich, dobrze ubranych i kulturalnych. A garnitur jest strojem wysoce cenionym przez płeć piękną. I dobrze się dzieje, że czasy gdy ślubny garnitur naszego Pana był jego „miłością do grobowej deski” odchodzą w zapomnienie.

Coraz więcej panów zwraca uwagę na swój wygląd. I coraz szersze ich grono wbija się w garnitury. Mężczyzna w garniturze jest niebywale przyjemnym widokiem dla kobiecych oczu. Ale po kobiecemu zauważy ona wszystkie niedociągnięcia i niedoróbki. Dostrzeże zbyt długie lub za krótkie spodnie. Niedoprasowany kant lub zbyt kusą marynarkę. Zwróci uwagę na nieodpowiednio dobraną koszulę czy krawat.

Brzydko układające się spodnie, wiszące niechlujnie rażą kobietę okrutnie a wszelkie błędy widoczne w źle skrojonej marynarce rzucą się jej w oczy od pierwszego wejrzenia. Dlatego Panowie pamiętajcie, najlepszy garnitur to ten szyty na miarę. Szyty przez krawca doświadczonego i posiadającego praktykę, bo tylko taki poradzi sobie z tak specyficznym strojem jakim jest garnitur.

Dobry krawiec skoryguje wszystkie niedociągnięcia natury jakimi zostaliście obdarowani oraz te których dorobiliście się na skutek lat czy niewłaściwej diety. Dobry krawiec wyprostuje Waszą sylwetkę, doda Wam wzrostu i odejmie kilogramów.

Tak więc garnitur musi być idealny gdyż w odróżnieniu od kobiet nie „podrasujecie” się makijażem, większym dekoltem czy zgrabnym obcasikiem. W za ciasnym będziecie wyglądać na takich co to wbijają się w „garniak” z czasów liceum a to źle. W zbyt luźnym z opadającymi ramionami i przydługimi rękawami... no cóż „siedem nieszczęść”. Musicie pamiętać, że Waszą elegancję i szyk czasem mierzy się w centymetrach...dosłownie.

2 centymetry
Tyle, ni mniej ni więcej, musi wystawać mankiet koszuli spod rękawa garnituru. Dobrze gdy od razu możecie uszyć ją u krawca szyjącego Wam garnitur. Wówczas będzie idealnie. Fajnie gdy koszula jest zapinana na spinki a nie na guziki choć dziś już nie jest to wymogiem.

Zapięty na ostatni guzik
Nie zawsze i niekoniecznie. Czy siedzicie czy stoicie, dwurzędowa marynarka zawsze jest zapięta. Ale przy jednorzędówce zawsze odpinacie wszystkie guziki podczas siadania. Natomiast na stojąco odpięty pozostaje guzik ostatni.

Nisko coraz niżej
Noszenie spodni pod brzuchem to jeden z najczęstszych błędów popełnianych przez panów z brzuszkiem. Najlepszy krawiec nie pomoże jeśli uparcie będziecie opuszczać spodnie pod brzuch. Spodnie tracą wówczas swoja linię. Kanty zamiast schodzić idealnie równo do dołu i wysmuklać sylwetkę marszczą się i uginają co stanowi nieładny widok i zniekształca Wasze nogi. Nogawka spodni musi lekko opierać się na bucie z przodu i dyskretnie przykrywać górną część obcasa z tyłu. Kant musi być prosty.

Co ma wisieć
Garnitur i koszula już są. Teraz trzeba zawiązać krawat. Musi on sięgać dokładnie do paska spodni. Nie może być krótszy ani nie może się majtać poniżej linii talii. Nie tam jego miejsce. Jeśli wąska końcówka jest za długa można ją ukryć pod zapięciem koszuli. Bardzo szykownie wygląda krawat spięty spinką.

Buty
Męskie, eleganckie, dobrane kolorystycznie i wypastowane na wysoki połysk. Czyste. Czarne do ciemnych garniturów. Jasne do jasnych, brązowe do brązowych lub czarne....i broń Boże sandałki. Sandałki to się na plaży zakłada i niestety tylko tam. Elegancki mężczyzna zawsze nogi ma obute w pantofle.

Skórą opasany
Do szytego na miarę, wełnianego garnituru zakłada się zawsze pasek skórzany. Nie żadne tam tekstylia, które akurat wpadną w ręce ale prawdziwą skórę. To elegancka klasyka, którą warto podkreślać.

Jest a jakby go nie było
Taki ma być doskonały garnitur. Garnituru nie powinno się zauważać gdyż powinien on stanowić drugą skórę osoby która go nosi. To kobiety lubią najbardziej w swoich mężczyznach. Dyskretną elegancję, szyk i dobry styl. Bez dziwnych udziwnień...dziwnie niemęskich...

W Pracowni Joli Przebindy szyjemy garnitury na miarę. Dla prawdziwych mężczyzn.

Ważne! Nie godzi się mężczyźnie w garniturze przepychać przed kobietą gdy wchodzą do budynku tak samo jak nie wypada trzymać rąk w kieszeniach eleganckiego garnituru podczas rozmowy z nią. Garnitur dodając mężczyźnie klasy stawia także wymagania w sferze dobrego wychowania. Kulturalny mężczyzna i garnitur to bardzo dobrana para :-)

Zapraszamy do naszej pracowni skąd wyjdziecie w garniturze swoich marzeń!

Dowiedz się więcej: garnitury męskie, garnitury ślubne, oraz garnitury dla chłopców a także dlaczego warto szyć na miarę właśnie u nas. Zapraszamy także do zapoznania się z innymi naszymi wpisami dotyczącymi męskiej mody. Dołącz do nas także na portalu Facebook gdzie publikujemy informacje o świecie mody jak i o nowościach w naszej ofercie.

Jeśli interesuje Cię przygotowanie garnituru szytego na miarę albo krawieckie poprawki lub przeróbki tego, co już masz w szafie lub po prostu chcesz się dowiedzieć więcej - napisz do nas lub zadzwoń.