RSS twitter icon gplus icon youtube icon Facebook
Smoking Biały smoking Garnitur dwurzędowy Garnitur jednorzędowy Garnitur jednorzędowy Garnitur jednorzędowy Surdut Frak

Garnitur doskonałyNiezwykle rzadko spotykamy ludzi zbudowanych proporcjonalnie. Garnitury szyte w produkcyjnych zakładach odzieżowych krojone i szyte są zgodnie z tradycyjnymi pomiarami antropometrycznymi ustalonymi według kanonu Michała Anioła. Długość sylwetki dorosłego człowieka podzielona tam została na „8 głów”. Zgodnie z tym podziałem talia powinna znajdować się równo w połowie całej długości. Niestety talia większości ludzi znajduje się na innych wysokościach. W momencie gdy talia nie dzieli człowieka na połowę reszta proporcji również zostaje zakłócona. Koś kto ma dłuższy korpus będzie miał problem ze znalezieniem idealnej marynarki, która nie skróci mu nóg jeszcze bardziej. A osobie z długimi nogami trudno będzie znaleźć spodnie o odpowiedniej długości. Do tego dochodzą także różnice w wymiarach szerokości.

Wysoki, szczupły pan będzie miał ogromny kłopot ze znalezieniem garnituru w sklepie, gdyż zgodnie z tabelami wysoki mężczyzna to także ktoś z obszerną talią i szerokimi ramionami. I odwrotnie. Niski pan z brzuszkiem będzie skazany na zadowolenie się garniturem, którego długości są przewidziane na kogoś o 20 cm wyższego.

Do wszystkich tego typu zakłóconych norm dochodzi jeszcze sposób konfekcjonowania odzieży. Zakłady produkcyjne nastawione są na ilość. Krojownia wykrawa kilkadziesiąt lub kilkaset takich samych marynarek a szwalnia je szyje. W finalnym etapie do sklepów trafia kilkaset takich samych garniturów o identycznych wymiarach przeznaczonych dla identycznych sylwetek. W taśmowym procesie produkcyjnym nie ma też miejsca na pieszczenie każdego elementu stroju.

W pracowni Joli Przebindy szyje się tradycyjnie a tradycyjne krawiectwo opiera się na starej szkole mistrzów igły. Najpierw wykonuje się dokładne, indywidualne pomiary sylwetki. W trakcie zdejmowania miary krawiec ocenia także budowę klienta. Dobry krawiec bardziej wyczuwa niż odmierza. Wyczuwa błędy natury, które trzeba będzie skorygować już na etapie kroju. Krój to podstawa każdego stroju. Jeden z angielskich mistrzów krawieckich zwykł mawiać swoim klientom, że płacą mu tylko za skrojenie garnituru bo szycie dostają gratis. U nas dzieje się tak samo. Fachowe oko doświadczonego krawca wyłapie najdrobniejszy szczegół sylwetki wart wyeksponowania lub wymagający ukrycia.

Najpierw pracujemy z materiałem. Każdy element garnituru w naszej pracowni przechodzi odpowiednie przygotowanie. Niektórym z nich pomimo, że wykrojone zgodnie z indywidualną formą trzeba żelazkiem nadać odpowiedni kształt w zależności od tkaniny z jakiej jest szyty garnitur. Elementy, które muszą być podklejone i właściwie uformowane trafiają w ręce i pod żelazka fachowców z długoletnim stażem. Tam zostają właściwie wymodelowane i przygotowane do dalszej obróbki. Pikowanie klap odbywa się bez udziału maszyn. Jest wykonywane ręcznie tak samo jak w dawnych pracowniach, w których narodziła się sztuka krawiecka. Szczególnie ta dotycząca męskiej garderoby. W garniturze, który został uszyty zgodnie z zasadami sztuki krawieckiej już samo zastosowanie właściwych płócien, gurtów i klejonek oraz sposób połączenia ich z tkaniną ręcznymi przeszyciami powoduje, iż jest on niebywale wytrzymały. Odpowiedni sposób przeszycia kołnierza i klap, czyli coś czego nie stosuje się raczej w masowej produkcji sprawia, że na zawsze zachowują one swój kształt. Dobrym sposobem na porównanie jakości jest sprawdzenie stanu w jakim znajduje się marynarka dziadkowego garnituru sprzed nawet kilkudziesięciu lat a nasza kupiona w sklepie. O ile oczywiście mamy taką możliwość.

Tworzenie garnituru nie może obejść się bez obecności klienta. Dzięki przymiarkom, poprawkom jakie krawiec nanosi w trakcie procesu szycia, dzięki możliwości modelowania go na sylwetce na której w finalnym etapie ma się znaleźć, klient dostaje garnitur idealnie dopasowany do jego sylwetki, potrzeb i co najważniejsze wymagań. Garnitur skrojony na miarę, uszyty według zasad tradycyjnego krawiectwa nie tylko zaznacza atuty męskiej sylwetki oraz ukrywa indywidualne wady. Taki garnitur jest także synonimem dobrego gustu, podkreśla status osoby, która go nosi oraz podnosi prestiż.

Nie ma chyba przyjemniejszego widoku od mężczyzny w doskonale skrojonym i uszytym na miarę garniturze.

Zapraszamy do naszej pracowni skąd wyjdziecie w garniturze swoich marzeń!

Dowiedz się więcej: garnitury męskie, garnitury ślubne, oraz garnitury dla chłopców a także dlaczego warto szyć na miarę właśnie u nas. Zapraszamy także do zapoznania się z innymi naszymi wpisami dotyczącymi męskiej mody. Dołącz do nas także na portalu Facebook gdzie publikujemy informacje o świecie mody jak i o nowościach w naszej ofercie.

Jeśli interesuje Cię przygotowanie garnituru szytego na miarę albo krawieckie poprawki lub przeróbki tego, co już masz w szafie lub po prostu chcesz się dowiedzieć więcej - napisz do nas lub zadzwoń.