RSS twitter icon gplus icon youtube icon Facebook
Sukienka Sukienka Damski kombinezon Sukienka Sukienka Sukienka

Wszystko zaczęło się w roku 1755 w Londynie. Tam obywatel niemieckiego pochodzenia Charles Frederick Wiesenthal wynalazł maszynę z dwustronną igłą z dziurką i był to pierwszy prototyp maszyny do szycia na świecie.Niestety okazał się nie praktyczny.

W roku 1830 francuski krawiec Barthelemy Thimmonier wymyślił kolejną maszynę w której szew powstawał od spodu i nie był zbyt trwały. Jednak opatentował maszynę i rozpoczął jej seryjną produkcję. W tym samym roku zbudował fabrykę z 80 takimi maszynami i rozpoczął produkcję mundurów wojskowych, niestety nie spodobało się to paryskim krawcom, którzy zaatakowali jego fabrykę i zniszczyli wszystkie maszyny.

Kolejnym wynalazkiem była maszyna Eliasa Howe i Woltera Hunta, która była zdolna do wytwarzania podwójnego ściegu, który był mocny i wyglądał tak samo z obydwu stron. Maszyna ta została zbudowana w roku 1834. Jednak i ta maszyna nie była doskonała. Maszynę było trzeba co chwilę zatrzymywać aby nawlec nić która stale wychodziła z oka igły.

Kolejnym urządzeniem była maszyna skonstruowana w Dreźnie w 1855 roku przez Augusta Clemensa Mullera. Której odmiany produkowane są do dzisiaj. Maszyna Veritas jest uznana za najstarszą produkowaną niemiecką maszynę do szycia.

Wynalazcą współcześnie znanej nam maszyny do szycia jest Isaac Merritt Singer. Jego maszyna miała stopkę podtrzymującą materiał na miejscu dzięki temu stała się użyteczna. W 1851 roku Singer otrzymał amerykański patent i to rozpoczęło masową produkcję. Dzięki pomysłowi sprzedaży ratalnej maszyny do szycia mogły znaleźć się pod każdym dachem.

Współczesne maszyny różnią się od XIX wiecznych napędem elektrycznym, sterowaniem komputerowym i nieskończoną ilością skomplikowanych wzorów wykonywanych na powierzchni tkaniny.

Dzięki maszynie do szycia możemy Państwu oferować swoje usługi szycia na miarę jak i przeróbek krawieckich.