RSS twitter icon gplus icon youtube icon Facebook
Sukienka Sukienka Damski kombinezon Sukienka Sukienka Sukienka

Mała Czarna Sukienka szyta na miaręModa przemija, styl zostaje - Coco Chanel

Mała Czarna liczy sobie już prawie 90 lat. Wylansowana w 1926 roku przez Coco Chanel, prosta czarna sukienka podbiła serca kobiet na całym świecie zajmując poczesne miejsce w ich szafach. Chyba nie ma dziś kobiety, która nie byłaby posiadaczką choć jednej krótkiej, sukienki w kolorze czarnym. Istotą małej czarnej jest prostota. Prosta czerń, prosty fason, prosta sukienka. A prawdziwa elegancja zawiera się w bezpretensjonalnej skromności.

Ponadczasowa klasyka, zamknięta w małej czarnej uczyniła z niej fenomen na miarę wszech czasów. Nikt wcześniej ani później nie stworzył „dzieła” dorównującego sukience wymyślonej przez Coco.

Pierwotnym, zamysłem projektantki była wygodna sukienka do pracy, pasująca do każdej figury w praktycznej czarnej barwie, która miała chronić przed widocznymi zabrudzeniami. Bardzo szybko mała czarna zaczęła żyć własnym życiem obejmując we władanie nie tylko biura i kancelarie lecz także salony.

Niezwykłość małej czarnej pokazała Audrey Hepburn występując pewnego razu w tejże sukni ozdobionej jedynie sznurem pereł (Śniadanie u Tiffaniego). Dało to obraz pełni szykowności i elegancji jaką kryje w sobie czarna sukienka. Od tego czasu mała czarna króluje dosłownie wszędzie.

loading...

Na tym właśnie polega fenomen malej czarnej czyli na dodatkach, które czynią z niej kreację balową, koktajlową, wieczorową czy codzienną. Czarny kolor można łączyć z każdą inna barwą bez obaw o efekt.

W połączeniu z czerwienią mała czarna zyskuje seksowny pazur.

Strojąc ją białymi dodatkami stworzymy kreację doskonałą na wszelkie gale i oficjalne uroczystości. Zielony, jako dodatek odmłodzi sukienkę i jej właścicielkę a fioletowe akcenty dodadzą jej dostojeństwa. Mała czarna daje nieograniczone możliwości. Ile barw i ozdobnych detali tyle pomysłów.

Jest to sukienka „bezpieczna” gdyż jest kreacją właściwą w każdym miejscu i o każdej porze. W niej nigdy nie popełnisz modowego ani okolicznościowego faux pas.

Zapraszamy do naszej pracowni skąd wyjdziecie w sukienkach swoich marzeń.

Dowiedz się więcej: dlaczego warto szyć na miarę właśnie u nas. Zobacz też galerię zdjęć sukienek.

Jeśli interesuje Cię przygotowanie ubioru szytego na miarę albo krawieckie poprawki lub przeróbki tego, co już masz w szafie lub po prostu chcesz się dowiedzieć więcej - napisz do nas lub zadzwoń.

Dołącz do nas także na portalu Facebook gdzie publikujemy informacje o świecie mody jak i o nowościach w naszej ofercie.