RSS twitter icon gplus icon youtube icon Facebook
Sukienka Sukienka Damski kombinezon Sukienka Sukienka Sukienka

Jak dobrać kolory do typu urodyCzy wiedzieliście, że o dobrze dobranych sukienkach  decyduje nie tylko szyty na miarę najmodniejszy krój, ale przede wszystkim odpowiednio dobrane kolory? Jak dobrać sukienkę do odpowiedniego typu urody? W dzisiejszym wpisie przedstawimy Wam kilka wskazówek.

Jak ustalić ciepły lub chłodny typ urody?

Warto zacząć od prostego testu. Przykładając do twarzy chusty w złotym i srebrnym kolorze, przyjrzyjmy się, jak zmienia się cera, przy której z nich staje się bardziej promienna i rozświetlona. W zależności od koloru — złota chusta będzie ciepłym typem urody, srebrna — chłodnym. 

Kolejnym krokiem będzie określenie typu kolorystycznego ze względu na porę roku — wiosnę, lato, jesień lub zimę. W zależności od tego, w jaki klimat wpisuje się nasz typ urody, będzie można dobrać do niego sukienki szyte na miarę w kolorach, które go podkreślą i wyeksponują. 

Ciepłe typy urody — jakie kolory ubrań nosić, by podkreślić swoje atuty?

Ciepłe typy urody charakteryzuje promienna, rozświetlona cera, często pokryta piegami. Jasne oczy (brązowe, niebieskie i zielone) oraz opalenizna, która łatwo zmienia kolor na brązowy. Taką urodę podkreślą sukienki w pastelowych odcieniach, ale dobrze się będzie prezentowała także w ciepłych tonacjach beżu i brązów. Spodnie w odcieniach karmelowej kawy latte? Nam się to podoba!

Czy są kolory, które nie pasują ciepłej Wiośnie i Latu? Tak! Przede wszystkim, unikajcie kontrastów, takich jak czerń i biel. Ostre, wyraziste kolory, takie jak czerwień i pomarańcz również nie są wskazane. Marzy Wam się klasyczna mała czarna?

Będziecie musiały postawić na klasyczny krój małej czarnej w innym kolorze, aby uniknąć efektu postarzenia. Jeżeli któraś z Was jest ciepłą jesienią, śmiało może przebierać w jesiennych stylizacjach. Czerń i szarość jako pojedynczy element stroju będzie w porządku.

Zimne typy urody — jakie kolory wybierać, jakich unikać?

Zimne typy urody można podsumować zdaniem: "usta czerwone jak krew, cera biała jak śnieg i włosy czarne jak heban". Ten zimowy opis urody Królewny Śnieżki zdecydowanie oddaje klimat chłodnego typu urody Pani Zimy.  Osoby o tym typie cery zdecydowanie najpiękniej prezentują się w bielach, czerni, granacie i soczystych, odważnych czerwieniach. 

Obok porcelanowej piękności, jest jeszcze południowy podtyp zimowy: osoba o ciemnej karnacji, która szybko opala się na złoto, o brązowych oczach w ciemnej oprawie. Jeżeli się w nim odnajdujecie, pamiętajcie o tym, że pastelowe ubrania i delikatne, różowe sukienki nie są dla Was. 

Czy dobór kolorów ubrań w zależności od rodzaju urody jest konieczny? Zdecydowanie, nie. Warto jednak przemyśleć kwestię doboru kolorystycznego sukienek na miarę i odpowiedniego makijażu, by podkreślić najważniejsze atuty Waszej cery, takie jak piegi czy miedziane włosy.

Taka metamorfoza potrafi zdziałać cuda! I zdecydowanie jest warta zachodu.