RSS twitter icon gplus icon youtube icon Facebook
Suknia ślubna Suknia ślubna Suknia ślubna Surdut do ślubu Suknia ślubna Suknia ślubna

Elegancja w dzieciństwieMłody człowiek kończący studia i planujący karierę musi wziąć pod uwagę dress code obowiązujący w wybranym przez siebie zawodzie, a często jest to garnitur. Niestety, czasem się zdarza, że strój, nakładany rzadko, tylko „od święta”, sprawia mężczyźnie sporo problemów i wcale nie dodaje szyku.

Noszenie formalnego stroju już w dzieciństwie z pewnością przełoży się na późniejszy sukces, tak w życiu zawodowym, jak i w prywatnym. W dorosłym życiu przyzwyczajony do dobrego stylu mężczyzna, często sprawia sobie garnitur lub smoking szyty na miarę i umie stworzyć, według własnych upodobań, indywidualną, niepowtarzalną stylizację.

Jak przyzwyczaić chłopca do garnituru i jak „nakazać” mu dystyngowane zachowanie?

Ubranie małego, żywego osobnika płci męskiej w garnitur, to nie lada wyzwanie. Nie tylko trzeba dopilnować, by się nie ubrudził, ale jeszcze wpoić przynajmniej podstawy eleganckiego zachowania. Tu warto podkreślić, że na siłę nic nie działa, a dziecko zwykle uczy się obserwując, więc lepiej dać dobry przykład niż zmuszać.

Przyzwyczajanie można zacząć od rodzinnych okazji już, gdy maluch ma kilka lat. Z czasem tych okazji jest więcej, a komunia w garniturze (i albie) staje się już czymś naturalnym.

Klucz do sukcesu, czyli jak dobrać dziecku garnitur?

Dobór idealnie pasującego ubrania jest kluczowy. Tu warto postawić na wybór garnituru uszytego na miarę z dwóch powodów:

Po pierwsze: będzie leżał idealnie, a to się podoba każdemu, niezależnie od wieku

Po drugie: sama wizyta u krawca i strój indywidualnie dopasowany sprawia, że dziecko jest w centrum uwagi i taki garnitur z pewnością chętnie będzie nosiło.

Warto tu nadmienić, że dobrym pomysłem jest nabycie lub uszycie garnituru wcześniej przed planowaną imprezą i stopniowe przyzwyczajanie młodego człowieka. Niezależnie, czy to mały, czy duży dżentelmen, każdy pan lubi czuć się wyjątkowo, a jeśli dołożymy do tego podstawy eleganckiego zachowania, to otrzymamy mężczyznę potrafiącego odnaleźć się w każdej sytuacji.

Garnitur dziecięcy – szyć, czy kupić?

Zakup garnituru dla malucha może być problematyczny, chociażby z powodu dobrania rozmiaru. Jest to szczególnie istotne, gdy chłopiec ma nietypową sylwetkę. W takim przypadku garnitur szyty na miarę, jest lepszym rozwiązaniem, gdyż wszystko będzie pasowało jak ulał.

Przy standardowej sylwetce można kupić, a nawet odkupić garniturek, chociażby ze względu na to, iż taki strój posłuży zaledwie przez rok. Niezależnie, co wybierzemy warto zainwestować w elegancję i dobry styl już w dzieciństwie i przyzwyczajać chłopca do bycia dżentelmenem.