RSS twitter icon gplus icon youtube icon Facebook
Suknia ślubna Suknia ślubna Suknia ślubna Surdut do ślubu Suknia ślubna Suknia ślubna

Jaki strój do pracy wybraćW wielu miejscach pracy obowiązuje ściśle określony dress code. Spódnice zasłaniające kolano, koszule i kostiumy to najczęściej spotykane warianty służbowego stroju. Równocześnie trudno znaleźć dobrej jakości kostium w popularnych sklepach, dlatego znacznie lepszym pomysłem jest uszycie go na miarę!

Czego unikać, wybierając strój do pracy?

Dress code to zespół zasad dotyczących ubioru, obowiązujących w danym miejscu pracy. Korporacje, biura, firmy zajmujące się obsługą klientów zaznaczają na wstępie, że nie wszystkie odzieżowe kombinacje są dozwolone. Nie możemy przyjść do pracy w dżinsach, zwiewnych bluzkach, krótkich spódniczkach czy jaskrawych kolorach. Te zasady dotyczą też często makijażu – nie może być zbyt krzykliwy, oraz dodatków – lepiej zostawić torebkę z cekinami w domu.

Sporym wyzwaniem jest zatem przygotowanie stroju, który mimo wszystko podkreśli naszą osobowość i nie będzie nudny czy nijaki. Zdani na ofertę sklepów odzieżowych, często możemy skończyć w upiornych, niewygodnych i niedopasowanych do naszej sylwetki garsonkach czy zestawach rodem z babcinej szafy. Wtedy z pomocą przychodzą zakłady krawieckie, które specjalnie dla nas uszyją dobrej jakości, niebanalny strój do pracy.

Różne odsłony kostiumu

Kostium złożony z marynarki i spodni jest jednym z ciekawszych zestawów, w które możemy zainwestować, bo daje nam szerokie pole manewru (często możemy zestawiać poszczególne elementy kostiumu z innymi ubraniami).

Tylko od nas zależy, na jaki fason postawimy – marynarka może być luźniejsza lub dopasowana, taliowana, z klasycznym kołnierzem, ze stójką… Podobnie spodnie. Jeśli lepiej czujemy się w szerszych nogawkach, możemy poprosić krawcową o taki fason. Jeśli marzą nam się eleganckie spodnie z wysokim stanem – nic nie stoi na przeszkodzie, by takie uszyć!

Dress code a kolorystyka

Kostium do pracy powinien być uszyty z tkaniny jednobarwnej, czarnej, granatowej, brązowej lub beżowej. To najbezpieczniejsza paleta barw i gwarancja, że pracodawca nie będzie na nas krzywo spoglądał. Równocześnie to kolory, które pięknie skomponują się z jasną koszulą, tak pożądaną w świecie firm ze ściśle określonymi zasadami ubioru.

Szycie na miarę sprawi, że w kostiumie będziemy czuły się swobodnie i kobieco, a równocześnie bardzo profesjonalnie. Dzięki doborowi odpowiedniej tkaniny i właściwej pielęgnacji strój posłuży nam naprawdę długo. Lepiej uszyć ubranie wysokiej jakości, niż męczyć się w pracy w niedopasowanym do nas uniformie – pamiętajmy o tym!